טויוטה קורולה קרוס
ג'יפון C-SUV היברידי

הקורולה קרוס ההיברידי לוקח את יתרונות מערכת ההנעה ההיברידית של טויוטה צעד גדול ללב הסגמנט הלוהט ביותר בשוק הרכב.

יוניון מוטורס, יבואנית רכבי טויוטה לישראל השיקה הבוקר את הטויוטה קורולה קרוס, ג'יפון היברידי בקטגוריית C-SUV הצפופה והתחרותית עד מאוד.

הקורולה קרוס החדשה, עושה בדיוק מה שבטויוטה יודעים לעשות הכי טוב – לייצר רכב חדש שנותן מענה מדויק להעדפות הצרכנים, עם הנשק הכי יעיל של טויוטה – הנעה היברידית והשם 'קורולה'.

זה לא סוד שהעדפות הצרכנים מוטות באופן מובהק בשנים האחרונות לקטגוריית ה SUV, בה לטויוטה היה הראב 4 המוצלח בקטגוריית D-SUV וה CHR המעוצב אך פחות שימושי למשפחה. בקטגוריית B-SUV התמודדה טויוטה על היאריס קרוס החדש יחסית, והיה זה אך מתבקש שטויוטה תעשה משהו כדי להתמודד עם פלישת עדרי ספורטאז'ים, טוסונים, 3008, אטקות ועוד.

לפי אנשי טויוטה, הקורולה קרוס ההיברידית החדשה וה CHR מכוונים שניהם לקטגוריית C-SUV כאשר ה CHR מכוון לכיוון המעוצב, ואילו הקורולה קרוס לכיוון הפרקטי משפחתי.

מבחינת עיצוב, הקורולה קרוס נראית כמו ראב 4 מוקטן מעט, והיא נמצאת במימדים החיצוניים בין הראב 4 הגדול ל CHR הקומפקטי. בסיס הגלגלים שלה זהה לזה של ה CHR כלומר 2.64 מטר, מעט קטן מהמתחרים הישירים.

הקורולה קרוב מבוססת על פלטפורמה TNGA C, כאשר המערכת ההיברידית היא מערכת דור 5, הכי מתקדמת בליין של טויוטה, כוללת עידכוני OTA (כלומר עידכוני מערכת באוויר). היא כל-כך משמעותית ליצרן עד שלטובת ההשקה הגיע במיוחד מיפן מר קייסוקי מוריסאקי האחראי על פיתוח הדור החמישי. מבחינת טויוטה המערכת ההיברידית של דור 5 היא מערכת מתפתחת כך שהיא תוכל בעתיד להתעדכן ולהשתפר. חלק מההסברים לגבי העידכון נגעו לשילוב בין מנוע הבעירה הפנימי למערכת ההיברידית, ולעידכון המחשב המנהל את המערכת כך שכל שינוי ברכיב במערכת מחייב התאמה של המרכיבים הנוספים על מנת לעבוד ביעילות המירבית שטויוטה מבקשים להשיג.

הקורולה קרוס נהנית ממנוע 1.8 ליטר בנזין משולב מנוע חשמלי. ההספק המשולב עומד על 140 כ"ס, וצריכת הדלק לפי WLTP עומדת על כ 20 ק"מ לליטר אופטימיים משהו. דגמי ה 2.0 ליטר המשווקים בחו"ל לא יגיעו בשלב זה לישראל עקב תמחור גבוה שהיה צריך להיות לדגם אם היה משווק בארץ.

האיבזור של הקורולה קרוס מקיף וראוי כבר בגירסת הכניסה עם לוח מחוונים דיגיטלי 12.3", מערכת מולטימדיה 10.5" עם אפל קארפליי אלחוטי ואנדרואיד אוטו עם כבל. אם הייתי רוצה למלא עכשיו עוד שני עמודים, הייתי מפרט את כל האיבזור של הרכב, ויש מה לפרט. אבל אתם מוזמנים לפתוח את המפרט באתר של טויוטה.

לקורולה קרוס מערכות בטיחות מקיפות המקנות לה ציון 7 ו 8 במפרט איבזור הבטיחות של משרד התחבורה.

מדד זיהום האוויר של הקורולה קרוס עומד על רמה 3 הנמוכה למדי, ורמה זו לא אמורה להשתנות גם לא בתחילת 2023 עם עדכוני נוסחת מס ירוק.

הקורולה קרוס ההיברידית תשווק בשלוש רמות גימור – אקטיב הבסיסית במחיר של 168,990 ש"ח, דיינמיק במחיר של 174,990 ₪ ואדוונצ'ר הבכירה במחיר של 184,990 ש"ח.

ההערכות של אנשי טויוטה מדברות על כ 1000 יחידות שישווקו מיד, ועוד כ 1000 יחידות שישווקו לקראת סוף 2022 או ינואר 2023.

עד כאן דיווח אינפורמטיבי.

עכשיו דעתי הפרטית, 

הקורולה קרוס נכנסת לסגמנט הלוהט מול מתחרים מצוינים מקוריאה, מצ'כיה ומצרפת.

לזכותה יתרון תחרותי קריטי של הנעה היברידית ומותג חזק ביותר. לדעתי גם התמחור של דגם הכניסה אטרקטיבי למדי גם ללקוח הפרטי, על אף שהוא מכוון ציי רכב.

לחובתה בסיס גלגלים קטן משל המתחרות הישירות המובילות.

אם היתה תכנית ריאליטי 'כוכב נולד' למכוניות – הקורולה קרוס היתה אחת המתמודדות החזקות לעונה של 2022.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן