טויוטה קורולה קרוס הייבריד
ג'יפון היברידי חדש בסגמנט הכי לוהט

הקורולה קרוס הייבריד גורמת לך לחשוב למה היא הג'יפון ההיברידי היחיד בסגמנט C-SUV, ואיך זה שהיא מגיעה רק עכשיו.

הטויוטה קורולה קרוס הייבריד פרצה לחיינו כששוק הרכב נמצא בתוך סערה מושלמת. לא משנה מה אכתוב עליה (או שיכתבו עמיתיי בוחני הרכב) ברור לכל כי הקורולה קרוס תהנה מהצלחה מסחרית מסחררת. השאלה היחידה עליה אנסה לענות היא האם במבחן מר וגב' ישראלי אכן מדובר בהחלטת רכישה נכונה או שמא מדובר בהחלטה שגויה.

אז מי את טויוטה קורולה קרוס הייבריד? הקורולה קרוס הייבריד היא ג'יפון בקטגוריית C-SUV לפי אנשי טויוטה, ולדברי נציגי היבואנית היא מתחרה מול כל ג'יפון וקרוסאובר בקטגוריה זו. כבר בעת דפדוף בברושור עולות ארבע נקודות חוזק משמעותיות, שהרבה יצרנים היו רוצים לאמץ:

טויוטה – מותג רכב מהחזקים בעולם. לא משנה באיזו יבשת זרקו אתכם ושאלתם את האדם הראשון שפגשתם (אם הוא לא צד אתכם לטובת ארוחת חג) הוא מיד היה מספר לכם על ערכי המותג מבלי שהוא בכלל יודע שיש מושג כזה. אמינות. ודאות. אין הפתעות.

קורולה – המשפחתית הנמכרת ביותר בעולם. שם נרדף לרכב משפחתי אלמותי, גם אם בנקודות זמן כאלה ואחרות תמיד יש משפחתית אחרת 'טובה' יותר, הקורולה היא אמת מידה.

קרוס – במצוות אופנת הג'יפונים, מבלי להיכנס לשיפוטיות מתנשאת של 'מבינים', הציבור אוהב, מעדיף וקונה. חוכמת ההמונים.

הייבריד – מערכות הנעה היברידיות הן הספציאליטה של טויוטה כבר למעלה מ 20 שנים. הן 'המנה' בגללה מקבלת טויוטה 'כוכבי מישלין' בהעדפת הציבור פעם אחר פעם. יעיל, חסכוני, אמין.

בהינתן ארבע הנקודות ניתן היה להפסיק לכתוב את המבחן ברגע זה. רוצו בהמוניכם לטויוטה, והזמינו את הקורולה קרוס הייבריד. אבל הצחקתם, כשהעורך נותן לי במה ב car-pad נראה לכם שלא אנצל אותה עד תום?

העיצוב החיצוני של הקורולה קרוס הייבריד דומה מאוד לזה של ה RAV4 הגדול. קחו RAV4 תקטינו בחצי מידה חיצונית, תבלו בנגיעות עיצוב וקיבלתם קורולה קרוס הייבריד. בחזית הקורולה קרוס הייבריד גריל טרפזי הפוך כפול, זה אומר טרפז גדול ורחב, ה'יושב' על טרפז צר ורחב יותר. מסגרת כרום, סמל טויוטה גדול במרכז עם מסגרת כחולה שהיא סמל של כל הטויוטות ההיברידיות.  יחידות תאורה גדולות משולבות LED ותאורת DRL קדמית (בגרסאות הבכירות גם הן מסוג LED), תפיחות עדינות בבתי הגלגלים עליהם מסגרות פלסטיק שחורות לטובת מראה 'קרבי', פס גומי שחור באמצע גובה הדלת (שאגב לא מופיע בברושור אלא רק ברכב המבחן, והוא לטעמי מיותר) וחישוקי סגסוגת נאים למדי גם בגודל 17" וגם ב 18" שברכב המבחן. קורות B ו C מושחרות, קורה D רחבה בצבע מרכב, דומה מאוד ל RAV4, ופס קישוט מוכסף  בחלקה העליון. מאחור כיתוב corolla ו hybrid   על הדלת האחורית וזהו בערך. בסה"כ הקורולה קרוס לא מביאה עימה בשורה עיצובית מהפכנית והיא לא מתכוונת לכך. במהלך כמה ימי מבחן היא לא זכתה לחצי מבט חוקר מהסביבה, למעט אותו נהג ביאריס קרוס חדשה שפתאום קלט שזה לא RAV4 אלא משהו אחר, האט, בחן היטב את הרכב מכל זוית והמשיך לדרכו.  

גם בתוך הרכב לא תמצאו מהפיכה עיצובית אלא פונקציונליות טהורה, בלי התחכמויות. מול הנהג לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3" (בכל רמות הגימור) עם מגוון אפשרויות תצוגה והתאמה אישית. במרכז הדשבורד צג מולטימדיה בגודל 10.5", עם קישוריות מלאה לאנדרואיד אוטו (עם כבל נתונים) או אפל קארפליי אלחוטי. מתחתיו פקדי מיזוג פיזיים, וקונסולה מרכזית פשוטה ונקיה. הדשבורד עצמו נקי מגימיקים והתחכמויות שהן לעיתים מגניבות אבל לעיתים גם פוגעות בפונקציונליות. מושב הנהג מתכוונן כמקובל ואין בעיה למצוא את תנוחת הנהיגה הנוחה לכם, בין אם אתם בגובה 1.95 מ' או 1.55 מ'.

המרווח מאחור טוב, אם כי עם בסיס גלגלים קצר יחסית לסגמנט של 2.64 מטר, יש מתחרות שמעניקות מרווח פנים עדיף מאחורה. עם זאת, נסיעה ארוכה עם שני ילדים מתבגרים במושב האחורי לא הניבה שום תלונה, ומבחן ה 'שלושה מבוגרים במושב האחורי' הוא דבילי בכל רכב בסגמנט הזה. בכל רכב יהיה להם לא כיף בכלל, בקורולה קרוס עוד יותר קצת פחות כיף.  

שלדת הקורולה קרוס היא הפלטפורמה העדכנית של טויוטה TNGA-C, ויחידת ההנעה היא הדור החמישי של המערכת ההיברידית המתקדמת של טויוטה, וכוללת עדכוני OTA, כלומר ניתן לשדר לרכב עדכוני תוכנה ושיפורים מבלי להגיע למרכז שירות.

מנוע הבנזין המניע את הקורולה קרוס הוא בנפח 1.8 ליטר ויחד עם המנוע החשמלי הם מספקים 140 כ"ס משולב המניעים את הגלגלים הקדמיים באמצעות תיבת הילוכים רציפה. התאוצה הרשמית ל 100 קמ"ש אורכת 10 שניות בדרך למהירות מרבית של 170 קמ"ש. בסדר, אבל לא משהו לרוץ לספר לחבר'ה. היציאה מהמקום במטרים הראשונים נחושה למדי בזכות המנוע החשמלי כך שלא תרגישו במחסור בכח אלא אם אתם מצפים מהקורולה קרוס למשהו שהיא לא מיועדת לו. אין נתון מומנט משולב, או כזה לפי סל"ד כלשהו, עם זאת מהתחושה לאורך כמה מאות ק"מ המומנט של הקורולה קרוס נמוך מהמצופה.

מבנה המתלים של הקורולה קרוס הייבריד סטנדרטי לסגמנט המשפחתי – מתלה נפרד מק'פרסון מקדימה עצמות עצה כפולות מאחור. עם זאת, בתחושה הקורולה הרגילה היתה לי יותר נוחה מהקרוס. זה לא שהקורולה קרוס לא נוחה. המתלים עובדים היטב. הם לא רכים מדי לכדי תחושת נדנוד, והם לא קשיחים מדי לכדי תחושת התרסקות על מהמורות. בשום נקודת זמן לא היה לי 'לא נוח' ובשום נקודת זמן לא יצאה לי קריאת 'וואו!!!' . הם עושים את עבודתם 'כמצופה'.

המנוע לעומתם מכריז בכל רגע נתון על היותו עסוק או במאמץ. בנהיגה של מאות ק"מ, עם עקיפות, לחיצות, ומהירויות גבוהות, בכל לחיצה על דוושת התאוצה מתקבל בתא הנוסעים רעש מנוע מוגזם ולא נעים. כל עוד אתם לא סוחטים את המנוע עד לאחרון סוסיו באורווה הרכב נעים ושקט יחסית. לחיצה ברמה של 'רגל עד הפח' והיו לא מעט כאלה במהלך המבחן, מכניסה לתא הנוסעים רעש ניכר ולא נעים. זה יחד עם מומנט חלש מדי ביחס למה שהייתי מצפה ממנוע בנפח 1.8 ליטר ללא טורבו + מנוע חשמלי אולי הביקורות היחידות שאני יכול למצוא. זה המקום להיות הוגנים ולומר שאני מניח ש 99.9% מרוכשי הקורולה לא היו לוחצים אותה לקצה באופן הזה.

צריכת הדלק הרשמית של הקורולה קרוס עומדת על כ 20 ק"מ לליטר. אני סבור שנתון זה אופטימי מדי, עם זאת בנהיגה שגרתית ניתן לקבל מהקורולה קרוס כ 18 ק"מ לליטר. בנהיגה אגרסיבית למדי, עם לא מעט רגל עד הפח, ובלי טיפת נסיון לחסוך בדלק צרכה הקורולה כ 17 ק"מ לליטר, ואילו בנסיעה חסכונית, הכי חסכונית שאפשר, עברה הקורולה מעל 24 ק"מ לכל ליטר בנזין. שני מתווי הנסיעה לא מציאותיים ביום-יום של גב' ומר ישראלי, ולכן עבורם תהיה הקורולה קרוס חסכונית למדי.

הקורולה קרוס מצוידת באיבזור בטיחות מלא וראוי ומקבלת ציון אבזור בטיחות גבוה מאוד של 7 לגירסאות אקטיב ודיינמיק, ו 8 המקסימלי לאדוונצ'ר שנבחנה כאן.

המחירים כפי שציינתי בעת ההשקה עומדים על 168,990 ₪ לדגם האקטיב הבסיסי והמכוון ציי רכב, 174,990 ₪ לדיינמיק ו 184,000 ₪ לאדוונצ'ר.

מחירים אלו מציבים את הקורולה קרוס בתחרות קשה מאוד מבית (תוספת לא גדולה ואתם כבר עם RAV4 היברידי שהייתי מעדיף בכל רגע נתון) ומחוץ. בסגמנט C-SUV ממתינות מתחרות משובחות שישאירו לכם עודף קטן או גדול בהתאם לרכב שבחרתם.

אז מי את טויוטה קורולה קרוס הייבריד?

הקורולה קרוס הייבריד מכוונת 'בול בפוני' למר וגב' ישראלי. היא תהיה חסכונית ביום-יום, מרווחת מספיק למשפחה נורמטיבית, שימושית ונעימה. כבר עכשיו אני יכול לנבא שהיא תשמור על ערכה יותר טוב מחלק מהמתחרות בזכות האמינות הצפויה, וחוזק המותג. הקורולה קרוס הייבריד לא מיועדת לחובב רכב שמחפש התנהגות כביש משובחת בדיוק כפי שהקורולה ההיברידית המשפחתית לא שם. למעשה, אין לקורולה קרוס הייבריד מתחרים בסגמנט שלה עם הנעה היברידית חסכונית. מי שירכוש אותה (ויש אלפים שממתינים בתור לפתוח הזמנה) מוכן לשלם פרמיה עבור כל מה שתיארתי בפתיחה. טויוטה קורולה קרוס הייבריד.  

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן