השקה – סקודה אניאק (ENYAQ)
החשמלית החדשה של סקודה

צ'מפיון מוטורס השיקה היום לתקשורת את הסקודה ENYAQ, קרוסאובר גדול ומרווח, חשמלי לחלוטין, במחיר כניסה אגרסיבי מאוד של 189,990 ש"ח.

צ'מפיון מוטורס, יבואנית סקודה השיקה היום את הסקודה אניאק ENYAK הכל חשמלית החדשה של היצרן הצ'כי / גרמני.

לפני שנצלול לפרטים, האניאק מושק בארץ עם מחיר התחלתי של 189,990 ₪ לרמת הגימור LOFT הבסיסית. לפני שנסענו עליו, ראוי לומר שמדובר במחיר אגרסיבי לרכב שיתן פייט רציני לאחיו מדרום קוריאה, ולטסלה הכל-כך מדוברת. בזהירות הייתי אומר שכל הקצאה שהיבואן יקבל הוא יצליח למכור בקלות.

ההשקה בארץ היא הראשונה של הרכב מחוץ לגבולות אירופה, דבר המרמז על ההערכה של היצרן לשוק הישראלי ולא פחות גם ליבואן המקומי.

נחזור לאניאק, לכשעצמו ג'יפון מרשים ומעוצב בשפה סקודאית מזוהה ביותר, ולא אתפלא אם אנשים ישאלו אם זה הקודיאק החדש. האניאק יושב על פלטפורמה חדשה וייעודית MEB שמה, המותאמת להנעה חשמלית. במקרה של האניאק הנעה אחורית, דבר המשחרר את הגלגלים הקדמיים מתפקידי הנעה, ומאפשר לקבל רדיוס סיבוב קטן מאוד, יותר קטן מזה של הפאביה הקטנה.

האניאק המגיע לארץ הוא מדגם IV80 כלומר סוללה בקיבולת של 82  קוט"ש, מנוע חשמלי בהספק 204 כ"ס ומעל 30 קג"מ. כל הטוב הזה מספק לאניאק טווח נסיעה של 517 ק"מ, לפי תקן WLTP , אז אם אתם מתכוונים לשאול אם הוא מגיע לאילת, התשובה היא כן. מגיע.

סוללת הרכב מקוררות נוזל, ויכולות לקבל טעינה AC בהספק של 11Kwh או DC בהספק של עד 175Kwh. התרגום של זה הוא כמה זמן יקח לכם להטעין את הסוללה, ואם תגיעו לעמדת DC ציבורית אז התשובה היא 'די מהר'.

האניאק לא קטן, ונהנה מבסיס גלגלים של 2.765 מטר שהם בדיוק 2.6 מילימטר פחות מהקודיאק. המשמעות היא שמרווח הפנים שלו מרשים מאוד, ומספק גם ליושבים מאחורה מרווח מחייה נדיב.

הפנים הרכב תמצאו מסך מולטימדיה בגודל 13", כמובן עם קישוריות מלאה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, הגה מחומם ומערכות בטיחות מקיפות וראויות כבר מרמת הגימור הבסיסית.

פריט בטיחות מעניין הוא כרית אוויר גדולה החוצצת בין הנהג לנוסע לידו, ולי נותר רק לשאול אם ניתן לנפח אותה לפי דרישה, אם נניח נמאס לך הנהגת לשמוע את בעלך לידך מתפעל מהרכב ומספר לך לפרטי פרטים על המפרט הטכני שלו.

מרווח הטיפולים של האניאק עומד על 15,000 ק"מ או שנה, המוקדם יותר, אבל אני מספר לכם בסוד – כמו כל רכב חשמלי, אין באמת מה לטפל.

מי שקצת חי את עולם הרכב מבין את מצוקת הייצור הקשה בעולם המשליכה גם על היבואנים בארץ, ויחד עם תקנות זיהום אוויר מחמירות, היצרן יפנה את מרבית כלי הרכב לשווקים בהם חשוב לו למכור אותו, וזה אומר שלשוק הישראלי ישחררו כמות מוגבלת של מכוניות, וחבל. להערכה שלי של עודף ביקוש משמעותי על פני ההיצע, שותף גם היבואן שיודע שיש לו יהלום ביד.

לאניאק חמש רמות גימור שונות, כאשר היצרן מנסה לקחת את רמות הגימור לסגנון חיים, מגוון סוגי חומרים וכד'. הרמה הבסיסית LOFT שעולה כאמור 189,990 ₪, מעליה ובפער גדול מאוד, LODGE שעולה 224,990 ₪, מעליה LOUNGE שעולה 228,990 ₪ ושתי רמות גימור SUITE  ו – EcoSUITE שעולות242,990 ₪. הגירסה הבכירה, SPORTLINE תעלה כבר 260,990 ₪.

שורה תחתונה – ברוכה הבאה סקודה ENYAQ. אם אתם בכיוון של רכב חשמלי, ומתלבטים בין איוניק 5 לטסלה או שוקלים להמתין לקיה EV6, כנסו לאולם של סקודה, יש מתחרה חדשה ומעניינת שרצוי לשקול ברצינות.

אני ממתין לרכב מבחן לראות איך הוא באמת נוסע, ולחזור לספר לכם.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן