איך מוסרים מאות מכוניות ביום?
התגנבנו חרישית ללא הזמנה לתהליך מסירת BYD

בחודש נובמבר 2022 נמסרו כ 7000 מכוניות חשמליות, בתוכן אלפי BYD Atto3. התגנבתי בהסוואה לתהליך המסירה.

בחודש האחרון יש מספר יבואני רכב המוסרים אלפי מכוניות, בעיקר BYD, טסלה ואחרים. כשאתה מחשב את המספרים היומיים, עולה השאלה 'איך הם עושים את זה?'.

לפני מספר ימים אני מקבל טלפון מחבר 'תגיד, איך מגיעים לפארק ראם בתחבורה ציבורית?' מכיוון שאני יודע שהוא הזמין BYD אני מברך אותו לרגל קבלת הרכב, ומתנדב להסיע אותו ספיישל מרמת השרון לפארק ראם, לקבל את הרכב.

המסירה נקבעה לשעה 18:00, ואני תוהה ביני לבין עצמי, עד כמה יהיו נציגי BYD סחוטים אחרי יום מסירות שלם, ואיך ייראה התהליך.

אנחנו מגיעים בשעה היעודה למתחם המסירה של BYD, חניה חופשית ובחינם, ולא קשה לזהות את שילוט ההכוונה. נכנסים למבואה עם דלפק קבלה. ערב טוב, מי אתם? מוסרים שם, ומקבלים מעטפה עם רישיונות הרכב ומתאם חיבור אנדרואיד למסך המולטימדיה.

בקבלה מקרר עם שתיה קלה חופשית, עמדת קפה, מכונת קפה עם קפסולות ומבחר עוגיות. בין העוגיות יש צנצנת גדולה המכילה עוגיות מזל (בעברית פורצ'ן קוקיז). לא בדקתי אבל לטובתם של אנשי BYD אני מקווה שהם דאגו שפתק המזל בתוך העוגיות אומר "בקרוב תפסיקו לבזבז כסף על דלק". אם לא – אנשי BYD מגיע לכם מכות.

מתאספים כל אותם עשרות אנשים שהוזמנו לשעה 18:00 לקבל את הרכב ואני מתחיל להיות ציני. מדמיין תהליך מזרח תיכוני אופייני על גבול השוק בזאר טורקי.

מזמינים אותנו להיכנס למבואה גדולה יותר. על הקיר שני מסכים גדולים, ונציג BYD מסביר על האפליקציה השימושית מאוד שניתן להוריד לסלולרי, ומאפשרת לשלוט ברכב מהנייד. לאנשי טסלה זה נראה טבעי, לאנשי איוניק 5 נשאר לקנא. אחרי הסבר ומענה סבלני על כל השאלות, אני עדיין תוהה איך הולכים למסור כאן עשרות מכוניות, ומתחיל להתכונן לחזרה מאוחרת הביתה.

עם סיום ההסבר על האפליקציה, נפתח אולם נוסף, חשוך משהו עם אורות מעומעמים, ובתוכו עומדות 20 BYD חדשות ונוצצות הממתינות לבעליהן החדשים. המכוניות חונות בסדר מופתי, וכל רוכש מוזמן להגיע ל Atto3 שלו. המכוניות במצב של סוויץ' דלוק, על תחנת רדיו ספציפית בה משדרים סאונד של הסרטון שמוקרן ממולנו על שלושה מסכי ענק.

הסרטון קצת הדרכה והרבה ליטוף לאגו על הבחירה במכונית, וזה לא נאמר כביקורת. יש בהחלט יצירת תחושת גאווה ושייכות.

עבדכם הנאמן חייב למצוא דברים שליליים, ואני חושב לעצמי, 'איזה ממזרים, למסור רכב חדש, בחשכה, בתוך אולם חשוך, מי יכול לבדוק ככה שאין פגיעות בצבע, שריטות וכד'. זה בטוח מכוון'. בעודי רושם לי את ההערה בסלולרי כדי להעלות אותה כאן, מסתיים סרטון ההדרכה, ונדלקת תאורה חזקה באולם המאפשרת לבחון את הרכב לעומק. הלכה הביקורת. חייב למצוא משהו נוסף!    

רגע, מצאתי. זוכרים שאתם מקבלים רכב בנזין עם 2 ליטר דלק שיספיק לכם עד תחנת הדלק הקרובה. אני בודק את הרכב ומצפה למצוא איזה 20%-30% סוללה. לא. הרכב הספציפי נמסר עם 97% סוללה, ולשאלתי, זה לא מקרי. הם מוסרים את המכוניות עם סוללה טעונה בין 80% ל 100%.

אנחנו בוחנים את הרכב החדש מכל כיוון, ולא מוצאים פגמים. אני יוצא לצלם מבחוץ, ומשוחח עם נציג של BYD. חמש מסירות ביום, 20 כלי רכב בכל מסירה. 100 מכוניות ביום. אני עושה חישוב שלוקח כשעתיים להכין את 20 המכוניות, להכין את כרטיס ה NFC, את המפתחות, לנקות את המכוניות, להכין הכל, וזה לוקח זמן. חמישה סבבים, אני משער כל שעתיים עגולות כשהסבב הראשון ב 10:00 (?), הנציגים אדיבים, עונים בסבלנות ואריכות על כל שאלה, יפה מאוד. אפילו השירותים הציבוריים במתחם נקיים ומבריקים גם בשעה 18:00.

באתי ציני משהו, נכון לראות תהליך של 'אחי, קח ת'מפתחות, יאללה ביי', והופתעתי מאוד לטובה.

התהליך מסודר, מכובד, ראוי, משאיר טעם טוב מהממשק עם היבואן ונציגיו. סחטיין. שלמה מוטורס – שיחקתם אותה.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן