ציוד חירום ונוחות להחזיק בתא המטען

בתא המטען של הרכב אני מחזיק ציוד נוחות וחירום שונה, שערוך ומוכן לשעת חירום.

חול המועד פסח  2020 כבר הסתיים. בתיאוריה, טיילנו בכל הארץ וכביש 10 המרהיב פתוח לכל אורכו. במציאות היינו בסרט אימה. אבל גם זה הסתיים, חג שבועות הגיע, בסופרים נגמרו באופן מפתיע כל מיכלי השמנת המתוקה / חמאה / ביצים, ואנחנו חוזרים לכבישים לצרכי עבודה וטיולים.

שואלים אותי לא מעט 'מה אתה מחזיק באוטו בבגאז' לחירום?', התשובה כמובן 'באיזה רכב?'. ברכב של אישתי יש בתא המטען סניף של הפיראט האדום, תחפושות חירום לפורים, חצי מגה ספורט להפעלות לילדים, וכמה שקיות בגדים להעביר במשפחה. אני אף פעם לא יודע אם אלו שקיות יוצאות או נכנסות, אבל אני לא חוקר במופלא ממני. ברכב השטח יש ציוד מכאן ועד נחל נקרות, כשאתה תקוע במדבר הצרכים שונים. אני אתמקד מה יש ברכב הפרטי, זה שאני משתמש בו ליום-יום.

כמובן שבכל רכב צריך להיות מגבהה (ג'ק) להרמת הרכב, גלגל רזרבי, משולש, כלי עבודה, ווסט צהוב. איך אומר ג'ורג' הוטרינטור מארץ נהדרת – זה האוביוס. בנוסף לאמור אני ממליץ בחום להחזיק את הציוד הזה או דומה לו, לחירום כמובן.

כבלים להתנעה – אותם אלה שאתם מחברים מהמצבר של רכב א' למצבר של רכב שמצברו נחלש ולא מצליח להניע. גם את החיבור יש לדעת לעשות נכון אבל זה בפרק אחר. נכון שהכבלים הפשוטים שמוכרים ברשתות הם באיכות נמוכה, אבל לרוב יעשו את העבודה. במקרים קיצוניים אפשר לחבר שני זוגות כבלים במקביל.

בוסטר להתנעה – אותה סוללת קסם בעלת יכולת לתת את החשמל הנדרש על מנת להניע את הרכב אם המצבר התרוקן. אני מחזיק בבוסטר הנעה גדול ויקר מאוד, וקשה לי להמליץ עליו לרכישה עקב מחירו. אותי הוא ישמש גם לחלץ אחרים, ולהניע במקרה הצורך את הג'יפ בעל מנוע הדיזל הגדול. ברשתות השונות ניתן לרכוש בוסטר התנעה במחירים של מאות שקלים בודדות. קחו בחשבון, המוצר הוא נחות, ואם יחזיק לכם מעל יותר משנתיים – זה בונוס. בוסטר התנעה שכזה יחסוך את הצורך לבוא עם רכב נוסף, ולהתקרב לרכב הדורש חילוץ, על מנת להתחבר עם כבלים. לא תמיד יש מקום לעשות זאת.

בונוס נוסף לבוסטר להתנעה – לכולם יש יציאת USB שניתן באמצעותה להטעין את הטלפון במקרה חירום, אז זו גם סוללת גיבוי.

אזהרה – בוסטר כזה עשוי מסוללות בעלות פוטנציאל להתנפח כמו של אופניים / קורקינט חשמלי. אם זיהיתם שהבוסטר התנפח אפילו טיפה – אל תשתמשו בו יותר, ואל תנסו להטעין אותו עקב סכנת התפוצצות. זירקו אותו בפח המיועד לסילוק סוללות.

קומפרסור / מדחס – הקומפרסור יכול לנפח גלגל של מכונית. במקרה של פנצ'ר לא גדול, הוא יאפשר לכם למלא אוויר ולנסוע עד הפנצ'ריה הקרובה ללא הצורך להחליף גלגל. הוא גם ימלא את הכדורים של הילדים, את האופנים ומה שתרצו. זה אביזר שאני ממליץ שלא לרכוש את הדגמים הפשוטים שלו. הם עלולים להיכשל בדיוק ברגע שתצטרכו אותם. אני מחזיק קומפרסור קטן של חברת VIAIR,  הוא אמנם יקר ביחס לקומפרסורים הזולים שמוכרים התחנות הדלק והרשתות, אבל יעשה את העבודה ולא ייכשל, וכבר ראיתי קומפרסורים שנרכשו בתחנות דלק קורסים כבר בניפוח הראשון.  

פנס – כן, פנס. לא פנס L צבאי מלפני 30 שנים. ניתן היום לרכוש פנסים נטענים עם תאורת לך אימתנית במעט מאוד כסף. נכון שאפשר להשתמש בפנס של הסלולרי, אבל אם אתם במצב חירום כלשהו, הסוללה של הסלולרי היא לא דבר שתרצו לבזבז. ממליץ בחום לקנות פנס של חברה מובילה, אבל לא חייבים. רק תוודאו שהוא פנס נטען שלא תצטרכו להתחיל לחפש סוללות. מטעינים בבית, ושומרים ברכב.

מים – כן מים. הכנרת אמנם די מלאה, אבל כשתיתקעו איפשהו, זה כנראה לא יהיה ליד הכינרת. שימו באוטו שני בקבוקים של מים מינרליים. שיהיה. פחות לשתיה, יותר לשטיפה וריענון.  לא יעזור – גם לא יזיק.

ערכת עזרה ראשונה – אפשר לקנות מוכנה ואפשר להכניס בקופסת פלסטיק. פלסטרים, תחבושות, משהו נגד כאבים, פולידין, צמר גפן. רעננו אותה פעם בשנה, החליפו מה שצריך ושימרו בתקווה שלא תצטרכו.

מגבונים ונייר טואלט – לא נעים, אבל אם אתם הורים לילדים יש לכם מגבונים בכל פינה אפשרית. אז כן, גם ברכב, אבל אני מתכוון גם לחבילת מגבונים לניקוי כללי. לפעמים הם נדרשים, ואתם לא תאמינו כמה הם שימושיים. הם גם זולים, אז מה אכפת לכם?  

מטלית ניגוב ומגב קטן – זה אולי נשמע אידיוטי, אולי מתאים לזקן טרחן, אבל בבקרים, כשיש לחות גבוהה, כזו שממלאת את החלונות בטיפות מבחוץ, אני לא מתחיל לנסוע לפני שאני עובר על כל החלונות עם מגב קטן שנרכש באיקאה בשקלים בודדים. הלחות מפריעה מאוד לשדה הראיה בוודאי בתחילת הנסיעה, ולא מאפשרת גם התבוננות טובה במראות החיצוניות. בדיוק דקה וחצי של ניגוב ואני רואה את התנועה מסביבי היטב, מכל החלונות. מטלית, כי לפעמים אנגב את שמשות הרכב עם מטלית לאותו הצורך בדיוק. 

אם יש עוד דבר שאני מחזיק, ודווקא בימים של הסגר וטווח ה 100 מטר מהבית השתמשתי בו הכי הרבה, זהו מטען המצברים. אביזר זה מתחבר לרשת החשמל הביתי הרגילה, ומטעין את מצבר הרכב כך שהוא יהיה טעון כל הזמן. זה המקום להזכיר שבכל רכב מודרני יש צרכני חשמל שניזונים מהמצבר לצרכים שונים גם כשהרכב עומד מדומם. בד"כ מדובר בזרם נמוך מאוד, אבל לעיתים עמידה ממושכת עלולה לרוקן את המצבר לחלוטין. לרוב זה אביזר מיותר אם יש לכם רכב שנוסע על בסיס יומי, אבל אביזר חובה אם אתם מחזיקים עוד רכב בתור תחביב כמו רכב שטח או רכב אספנות. במהלך ימי הסגר, מטען המצברים עבד אצלי לא מעט בטעינת מצברים של שתי מכוניות שפשוט עמדו למעלה מחודש ברציפות. כך וידאתי כי כאשר ארצה להניע אותן, הן יהיו עם מצבר טעון במלואו.

את המוצרים היקרים – קומפרסור, בוסטר התנעה איכותי ומטען מצברים אני רוכש לרוב בחנויות מתמחות, במקרה הזה בחנות אישטח המקוונת. חכו למבצע טוב, ורכשו שם. השירות – סטנדרט אמזון. לא פחות. אפשר כמובן להזמין מאיביי / אמאזון / עליאקספרס, ולחסוך בכך עלויות משמעותיות, תוך אמונה יוקדת שדואר ישראל אכן יצליח להעביר אליכם את החבילות.

תגובות גולשים

כתיבת תגובה

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן