מבזקים – דיפנדר פלאג אין, טויוטה גרנד היילנדר, צ'רי טיגו 8 פלאג אין ופורד ברונקו רפטור

חברת המזרח, יבואנית לנדרובר לישראל השיקה בארץ שתי גירסאות מעניינות מאוד של הלנדרובר דיפנדר החדש – דיפנדר PHEV ודיפנדר 130.

הלנדרובר דיפנדר החדש שנבחן ממש כאן ומאוד אהבתי אותו, מקבל גירסת PHEV – פלאג אין הייבריד לדגם ה 110. הדיפנדר PHEV עושה שימוש במנוע טורבו בנזין בנפח 2.0 ליטר, יחד עם מנוע חשמלי והספק משולב של 404 כ"ס. המנוע החשמלי ניזון מסוללה בגודל 19.2Kwh אותה ניתן לטעון גם בטעינה איטית AC וגם בטעינה מהירה DC. כאשר הסוללה טעונה במלואה, יכול הדיפנדר לנסוע 46 ק"מ רק באמצעות החשמל. ההספק המכובד מאפשר לדיפנדר PHEV לזנק מ 0 ל 100 בתוך 5.6 שניות, והוא מצויד במערכת הטריין ריספונס המצוינת של לנדרובר לנסיעת שטח, גלגלי 20" עם צמיגי AT ומציג יכולות שטח ראויות לשם שהוא נושא. מחיר הדגם לפני תוספות עומד על 640,400 ₪.

גירסה שניה של הדיפנדר החדש היא גירסת 130 ארוכה בעלת 8 מקומות ישיבה בתצורת 2+3+3. ה 130 ארוך ב 34 ס"מ שכולם התווספו לחלקו האחורי לטובת שורת המושבים השלישית. ה 130 נהנה ממנוע טורבו דיזל בנפח 3.0 ליטר עם הספק של 250 כ"ס, וכל מערכות השטח המוכרות של לנדרובר. מחיר ה דיפנדר 130 עומד על 622,100 ₪.

קרדיט לתמונות: יצרן

טויוטה עומדת לחשוף את הגרנד היילנדר שהיא גירסה עוד יותר גדולה להיילנדר הגדול לכשעצמו. ההיילנדר נבחן על ידי בעבר (בדיוק בלינק הזה), והאמת שהיה משעשע להוציא צריכת דלק של רכב מיני מרכב כל כך גדול. אבל אם ההיילנדר לא מספיק גדול עבורכם, אז במיוחד בשבילכם טויוטה עומדת לשווק את הגרנד היילנדר שיהנה ממנוע בנזין 2.4 ליטר או היברידי משולב עם מנוע 2.5 ליטר.

עם כל-כך הרבה מקום להתאמות ככל הנראה ניתן יהיה לבחור את תצורת המושבים (שני מושבי קפטן או שלושה מושבים בשורה השניה), מעל עשרה מחזיקי כוסות שונים ומספר דומה של שקעי טעינה המפוזרים בחלל הרכב. מוקדם מדי לומר אם הגרנד היילנדר יגיע לארץ באמצעות היבואן הרשמי, או שדגמים שלו יגיעו על ידי יבואנים מקבילים זריזים. בכל מקרה, הגרנד היילנדר יהיה זמין לקהל בארה"ב לא לפני 2024.

קרדיט לתמונות: יצרן

צ'רי שכבשה את ארנקי הקהל הישראלי בעיקר עם הטיגו 8 פרו המספק פתרון של רכב בעל שבעה מושבים עם זמינות ומחיר השיקה בסין את הטיגו 8 פלאג אין הייבריד. למי שנרדם בשנה האחרונה נספר שרכבי שבעה מקומות הפכו להיות יותר נדירים מרפת לחליבת חדי קרן. במקביל גם המחיר נסק משמעותית, ולמקום הזה נכנסה צ'רי עם רכב שתומחר בדיוק לקהל המקומי ולציי הרכב. לטיגו 8 שני חסרונות בולטים – מערכת מתלים לא אפויה עד הסוף ושילוב של מנוע ותיבת הילוכים שאינם חסכוניים. הטיגו 8 משווק בישראל עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.6 ליטר ותיבת הילוכים רובוטית דו מצמדית. בימים האחרונים החלה צ'רי לשווק בסין את הטיגו 8 עם מערכת הנעה פלאג אין הייבריד עם מנוע בנזין בנפח 1.5 ליטר ומערכת הנעה חשמלית. המימדים של הטיגו 8 PHEV דומים עד כדי זהים לדגם הרגיל. אין מידע מדויק על גודל הסוללה, אולם כן נטען לכ 80 ק"מ חשמליים, שהם כראה אופטימיים משהו. הטיגו 8 פרו PHEV מקבל בסין את התוספת  DP-iלשמו. קשה לי להעריך אם נראה את הדגם בישראל, עם זאת, אם הייתי צלחת מעופפת הייתי עושה כל מאמץ להנחית אותו בארץ.  

תמונות תוכלו לראות באתר AutoHome

דלק מוטורס מנחיתה בארץ את הברונקו רפטור, גירסה הקצה הכי קיצונית של הפורד ברונקו. הברונקו נבחן על ידי, וזכה לקבל שני פרקים נפרדים – פרק על הרכב ומבחן השטח, ולהקל עליכם יש לינקים. מי שמכיר מעט את סדרת ה F של פורד, מכיר גם את גירסאות הרפטור, שלא ניתן אלא לרייר על נהיגה שלא לומר בעלות על מפלץ שכזה. עד עכשיו הגיעו כמה דגמי F רפטורים בייבוא אישי, וכעת מצטרפת היבואנית עם הודעה על ייבוא מסודר של ברונקו רפטור. הברונקו רפטור נהנה מצמיגי 37" מקוריים, מערכת מתלים שפותחה בשיתוף חברת FOX המוכרת, מנוע V6 בנפח 3.0 ליטר, 400 כ"ס ו 59.4 קג"מ, ומערכת GOAT להתאמת מצבי נהיגה בשטח. הברונקו רפטור קיבל גם כמה פינוקים בתא הנוסעים, אבל בנינו, למי איכפת? המחיר של הברונקו רפטור עומד על 775.0 אש"ח.

קרדיט לתמונות: יצרן

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן