מבזקים – לקסוס חשמלית, סובארו איבולטיס מעודכנת, ורשות המיסים מכניסה לכם יד לכיס

קבוצת סמל"ת הודיעה על תחילת שיווק הסובארו איבולטיס המחודש.

הסובארו איבולטיס הוא הדגם הבכיר ביותר בהיצע של סובארו. האמת היא שכאשר הוא נבחן על ידי, אהבתי את הסובארו המגודל – המבחן ממש כאן.

עתה מעדכנת סמל"ת יבואנית סובארו לישראל כי רשות המיסים הודיעה על עדכון הטבות המס הניתנות בסעיף שווי שימוש ברכב צמוד.

האיבולטיס החדש מציג עידכון לעיצוב החיצוני, ועידכון חשוב יותר גם לעיצוב הפנימי עם מסך מולטימדיה 11.6" בעל קישוריות אלחטית מלאה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, עוד אפשרויות לכיוון מושב הנהג ועוד.

מערת הבטיחות המעולה של סובארו ה Eyesight משולבת כאן כבר בדור הרביעי עם בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון נתיב אקטיבי, מירכוז נתיב, בלימה אוטונומית, ועוד.

האיבולטיס החדש מצויד במנוע טורבו בנזין בנפח 2.4 ליטר עם 260 כ"ס ו 38.3 קג"מ. התאוצה הרשמית מ 0 ל 100 תגזול בדיוק 7.4 שניות מחייכם.

האיבולטיס המחודש מגיע עם שתי רמות איבזור – לימיטד במחיר של 319,000 ₪ ולקשרי במחיר של 349,900 ₪.

עוד על הרכב, כאשר אקבל אותו לבחינה.

לקסוס ישראל מודיעה על תחילת השיווק של הלקסוס RX450e

לקסוס החלה בשיווק ה RX450e הכל חשמלי של החברה הבנוי על פלטפורמת e-TNGA של הקונצרן. ה RX450e הוא האח הפרימיומי של הטויוטה BZ4x ושל הסובארו סולטרה, אולם כמו בכל דגמי לקסוס, יוצקת החברה את ה DNA המאוד מובחן שלה על הפלטפורמות של הקונצרן.

ה RX450e עושה שימוש בסוללה בקיבולת 71.4Kwh ונעזר בשני מנועים, כאן בטכנולוגיית e-Axle המשלבת את המנוע, ההילוכים ויחידת הבקרה במארז קומפקטי אחד.

בעיצוב ה RX450e שילבה לקסוס את הקונספט העיצובי החדש של החברה עם הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.

הלקסוס RX450e תשווק בשלוש רמות גימור – קיושו במחיר של 449,990 ₪, הדורי במחיר של 469,990 ₪, וטאקומי במחיר של 499,990 ₪.

יהיה מסקרן, מקווה לדווח במהרה במבחן מלא לרכב.

רשות המיסים מעדכנת את ההטבות בסעיף שווי שימוש למחזיקי כלי רכב 'ירוקים' – היברידיים, פלאג אין וחשמליים.

שווי שימוש ברכב צמוד הוא למעשה מס שמשלם עובד בגין הטבה שהוא מקבל מהמעביד בצורת רכב צמוד. כלומר רשות המיסים באה ואומרת שאם עובד מקבל רכב במסגרת תנאי העסקתו, מדובר בשווה ערך לקבלת שכר, ולכן יש למסות את ההטבה.

המס נקבע כך שעל המשכורת המשולמת לעובד על ידי המעסיק ואשר חייבת במס, מוסיפים סכום לצורך חישוב מס, כך שהמס המשולם יחושב משכר גבוה יותר מזה שהעובד מקבל בפועל.  חישוב התוספת נקבע בשיעור של 2.48% משווי הרכב החדש שהעובד מקבל.

בנוסף, שווי השימוש צמוד באמצעות נוסחה המפורסמת באתר רשות המיסים גם למדד.

רק לשם המחשה, אם עובד מרוויח 10,000 ₪, והוא מקבל רכב בשווי 100,000 ₪, הוא ישלם מס לפי 10,000 + (2.48%*100,000) כלומר המס שיחושב לעובד הוא לפי שכר של 12,480 ₪.

עם זאת, כדי לעודד מעבר לתחבורה ירוקה וחסכונית, נקבע כי כלי רכב בעלי הנעה חליפית יהנו מהטבה בשווי המס. כלומר כלי רכב היברידיים, כלי רכב בעלי הנעה PHEV – פלאג אין הייבריד וכלי רכב חשמליים יהנו מהטבה בסעיף שווי שימוש. לעובד זה מתבטא בחבות מס נמוכה יותר, ומכאן גם תשלום מס מופחת.

עם תחילת השנה עידכנה רשות המיסים את גובה הטבת המיסוי, כך שרכב היברידי יהנה מהטבה בגובה 530 ₪, רכב PHEV – פלאג אין הייבריד יהנה מהטבה בגובה 1050 ₪, ואילו רכב חשמלי מלא יהנה מהטבה בגובה 1260 ₪.

על אף הגדלת ההטבה, מחזיקי רכב צמוד חשו במשכורת שנכנסה לחשבונם עליה של מאות שקלים נטו בחיוב המס, בעיקר בגלל ההצמדות למדדים. 

מרבית המעסיקים מכירים את ההנחיות החדשות, ומקבלים את העדכונים באופן ממוכן ולא ידני. עם זאת, אם אתם לא בטוחים, אתם בהחלט מוזמנים לפנות למחלקת השכר אצל המעסיק שלכם, לוודא שהם מכירים את התקנה החדשה.

אם הם מחפשים את הסימוכין לכן – הפנו אותם לכאן.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן