רנו ארקנה הייבריד
C-SUV COUPE של רנו

רנו משיקה בישראל את הארקנה ARKANA, ג'יפון קופה יפהפה, עם הנעה היברידית חדשנית והרבה תקוות לעתיד

קבוצת הרכב 'קרסו' יבואנית רנו לישראל, השיקה הבוקר את הרנו ארקנה ARKANA, רכב בסגנון C-SUV COUPE .

הארקנה אשר תגיע אלינו ממפעלי רנו / סמסונג בדרום קוריאה היא כניסה של רנו לעולמות ההנעה ההיברידית, תחת מיתוג חדש e-tech אשר יאפיין את כל דגמי רנו העתידיים בעלי הנעה היברידית, פלאג אין וחשמלי מלא.

הארקנה המשווקת בהצלחה מרובה באירופה רשמה כבר למעלה מ 100,000 הזמנות בשוק האירופאי, ועתה הצליח היבואן לקבל הקצאות גם לשוק המקומי.

אניח בצד את הסופרלטיבים השיווקיים הרגילים של ספורט, יוקרה ופרימיום, במציאות הארקנה נראית מרשימה מאוד, והרבה יותר טוב מאשר בתמונות.

הארקנה נהנית מבסיס גלגלים של 2.72 מטר (כמו של הגרד קופה), מהגדולים בקטגוריה המשפחתית, ומהגדולים בקטגוריית ה SUV. (טוסון לדוגמא נהנה מבסיס גלגלים של 2.68 מטר).

האורך הכולל עומד על 4.568 מטר מרשימים, ומרווחה הגחון עומד על 20 ס"מ. אני יכול לציין שהמרווח הפנימי באמת מרשים, במיוחד ליושבים מאחור, עם גג יחסית גבוה משמעותית ממה שהייתם מצפים ממרכב SUV COUPE.

הארקנה מביאה עימה בשורה בתחום ההנעה, בצורה של מנוע 1.6 ליטר עם שני מנועים חשמליים, המספקים יחד 143 כ"ס. הבשורה המעניינת היא תיבת ההילוכים של הארקנה המשלבת ארבעה הילוכים למנוע הבנזין (בדיוק כמו בתיבת הילוכים ידנית) ושלושה הילוכים למנועים החשמליים כך שבתיאוריה יש כאן 15 הילוכים. במציאות, כך לפי אנשי רנו, החלפת ההילוכים שקופה לחלוטין לנהג. תיבת ההילוכים לא נעזרת בקלאץ', והסינכרון במעבר בין ההילוכים השונים מבוצע על ידי המנועים החשמליים באופן שקוף למשתמש.

לארקנה שישה מצבי נהיגה בהתאם למצב הסוללה ולצורך הנקודתי – הנעה באמצעות סוללה בלבד, כשמנוע הבנזין מטעין את הסוללה, הנעה באמצעות מנוע בנזין ומנוע חשמלי בו זמנית, מצב דומה אבל כאשר מנוע הבנזין גם טוען את הסוללה, הנעה באמצעות מנוע בנזין בלבד ומצב דומה בו מנוע הבנזין מטעין במקביל את הסוללה, ומצב בלימה רגנרטיבית בה הסוללה נטענת עלי ידי בלמי הרכב.

סוללת הארקנה בקיבולת 1.2KWH מספקת תנועה עירונית של עד 3 ק"מ רק באמצעות החשמל, ובהתאם מספקת לפי ההבטחות כ 80% מצריכת האנרגיה בנסיעה עירונית, דבר המביא לשיפור של כ 40% בצריכת הדלק לעומת מנוע בנזין דומה. צריכת הדלק הרשמית של הארקנה עומדת על 4.8 ליטר ל 100 ק"מ, נעשה לכם קל – 20 ק"מ לליטר. פליטת ה co2 עומדת על 108g/km.

הדגם הבסיסי, ה ICONIC יאובזר בחישוקי סגסוגת 17", תאימות מאלה לאפל קארפליי ואנדרואיד אוטו, מולטימדיה בגודל 7", לוח מחוונים TFT 7", בקרת אקלים ועוד. למכונית בלימה אוטונומית ותיקון אקטיבי לסטייה מנתיב. רמת הגימור EDITION תוסיף חישוקי 18", מסך מולטימדיה 9.3" ולוח מחוונים 10", בקרת שיוט אדפטיבית ועוד. רמת הגימור S-EDITION SR תוסיף לזה גם גג פנורמי נפתח.

הארקנה קיבלה ציונים מרשימים במבחני הריסוק של ארגון ה Euro Ncap עם חמישה כוכבי בטיחות (מקסימום) וציון של 96% בהגנה על מבוגרים ו 83% בהגנה על ילדים.

הארקנה תשווק עם שלוש רמות גימור: ICONIC במחיר של 149,990 ₪,  S EDITION במחיר 159,990 ש"ח ו – S-EDITION SR במחיר של 164,990 ₪.

האחריות לארקנה עומדת על שלוש שנים / 100,000 ק"מ לרכב, ועל הסוללה האחריות היא לשמונה שנים או 160,000 ק"מ.

לדברי נציגי היבואן מלאי כבר קיים בארץ והוא מיועד ללקוחות פרטיים בלבד, וככל הנראה יספקו כמה מאות (קרוב לאלף) ארקנות עד סוף השנה.

דגם נוסף של הרכב עם המנוע המצויין 1.33 ליטר טורבו בנזין, עתיד להגיע לכשיתאפשר, וצפוי להיות אף זול יותר ולא פחות טוב.

ציי רכב יאלצו להתאזר בסבלנות על לקבלת מלאים מספקים.

 

עוד ראוי לציין כי לרנו משימה להעביר 14 דגמים להנעת e-tech היברידית/ פלאג אין וחשמלי מלא עד 2030, וצפויות השקות נוספות עוד השנה כאשר היבואן החליט להשיק רק דגמים אותם הוא יכול לשווק ולקבל אספקה ללקוחות. מסקרן. נמתין בסבלנות.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן