העברת בעלות באינטרנט
ה car-pad מספר לכם על התהליך העדכני של רשות הרישוי

על העברת הבעלות על כלי רכב מבלי לצאת מהבית ניתן היה רק לחלום. היום זה אפשרי, ובקלות.

זוכרים את התקופה שאחרי שמצאתם רכב כלבבכם, או שמצאתם קונה לבונבוניירה שאתם מוכרים, עברתם את כל שלב הבדיקות, התמקחתם על מחיר הרכב ואתם מגיעים לשלב 'העברת הבעלות'.

מחפשים סניף דואר פתוח, מגיעים, לוקחים מספר לתור וממתינים למועד הגעת התור שלכם. הפקיד/ה מבקשים רישיונות רכב, ותעודות זהות של המוכר והקונה, לפני שנים מעטות רק תעודת זהות היתה קבילה, עד שמישהו קיבל שכל ואיפשר הזדהות גם עם רישיון נהיגה.

עוד מיקוח קטן מי משלם עבור העברת הבעלות, קצת מעל 200 שקלים עוברים לפקיד הדואר, ואתם יוצאים לדרך חדשה עם הרכב החדש שלכם, או ללא הרכב הישן שמצאתם עבורו בעלים חדשים.

אתם בוודאי זוכרים את הסיטואציה הזו, שהיו בה רגעים מביכים או מעצבנים כמו ויכוחים מול פקיד הדואר מי ישלם עבור העברת הבעלות.

עכשיו תשכחו מהכל, כי במהלך סגר הקורונה שהיה כאן, משרד התחבורה השיק שירות חדש של העברת בעלות באינטרנט.

תסתכלו על התאריך, עכשיו אוגוסט, לא  1 באפריל, ואני רציני לחלוטין. ניתן לבצע העברת בעלות בתהליך קל, נוח ויעיל מבלי לצאת מהבית.

לשם כך עליכם להירשם קודם לשירותי ממשל זמין באתר www.gov.il. אם טרם נרשמתם – זה הזמן. נכנסים לאיזור האישי, מקישים מספר זהות וסיסמא, ונכנסים.

יופיעו לכם מספר נתונים לבחירה – 'מידע אישי', 'מידע פנסיוני', 'ילדים', 'משכונות', 'פרטי דרכון' וגם 'כלי רכב'. לחיצה על 'כלי רכב' תציג לכם את רשימת כל כלי הרכב הרשומים על שמכם, ובצד לחצן 'להעברת בעלות'.

לחיצה על 'להעברת בעלות' תבקש מכם לרשום את מספר הזהות של הקונה.

הקונה שיושב מולכם בעודכם לוגמים קפה בנינוחות, מקבל הודעה באיזור האישי שלו, בה הוא מתבקש לאשר כי הוא מוכן שכלי הרכב יירשם על שמו. לאחר האישור של הקונה, התהליך חוזר למוכר אשר צריך להכניס פרטי כרטיס אשראי לטובת תשלום עבור הפעולה. כאן, ניתן להכניס כל כרטיס אשראי ולא רק של המוכר, כלומר ניתן להכניס את פרטי כרטיס האשראי של הקונה, ובכך הוא ישא בעלות התשלום.

עם אישור התשלום – הפעולה הושלמה. הרכב עבר לבעלות הקונה. אתם מקבלים באתר עצמו אישור העברת בעלות, וניתן גם להדפיס רישיון רכב חדש כאשר הרכב רשום על שמו של הקונה.

בנסיונות שלי לקח 24 שעות עד שניתן היה להדפיס רישיון רכב חדש עם שם הקונה עליו.

במדינה בה התרגלנו להערמת קשיים על האזרח מצד גורמים הממשל איפה שרק ניתן, מדובר בשיפור שירות מטורף. כל הכבוד לאנשים שהגו את הרעיון וביצעו אותו באופן מושלם.

 

ציון לתהליך – 100

נוחות – 100

שיפור שירות – 100

תגובות גולשים

One Response

  1. כבר מספר ימים קיימת תקלה ולא ניתן להעביר בעלות.
    מישהו יודע מדוע?

Comments are closed.

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן