מרכז הסליקה של חברות הביטוח
מידע משמעותי נגיש לרוכשי רכב משומש

חברות הביטוח מעמידות לרשות הציבור את מאגר המידע שלהן בכל הנוגע לתביעות ביטוח שנרשמו על מכוניות מבוטחות. המידע מסייע לרוכש הרכב לקבל החלטה מושכלת ומצמצם את פערי המידע בין הרוכשים למוכרים

מרכז הסליקה של חברות הביטוח הוא חברה בע"מ שאינה חדשה, ועסקה עד היום בהעברת מידע בין חברות הביטוח השונות. לאחרונה, פתח מרכז הסליקה את מאגר המידע גם לציבור הרחב וכאן כבר מדובר במהפכה של ממש. בימים אלו, יצא מרכז הסליקה בקמפיין פרסומי הקורא לציבור להשתמש בשירותיו ואנו שיפשפנו את עינינו (עם מטלית מיקרופייבר מהקוריאני) והיינו כחולמים.

ברשותכם, לקחנו כמה פסקאות AS IS מתוך ההודעה לעיתונות שהופצה:

המאגר מספק לראשונה מידע על תאונות שעברו כלי רכב ב־7 השנים האחרונות, וזאת על סמך דיווחים של תביעות מחברות הביטוח. 

בעלות סמלית של 10 שקלים לבדיקה , לפי  מספר רישוי של הרכב, מספק המאגר מידע על סוג הכיסוי הביטוחי שהיה לרכב לאורך השנים , שם החברה המבטחת ומידע לגבי תביעות ששולמו לבעליו באותן שנים בגין נזקי רכוש . המאגר מספק מידע על הסכומים ששולמו בפועל בעקבות תביעות, וגם מתאר את סוג הנזק (אובדן גמור, ירידת ערך, נזק תוצאתי, גניבה עם מציאת רכב, גניבה ללא מציאת רכב). עוד מידע חשוב שמספק המאגר נוגע לירידת ערך אם הייתה, וכן מציין אם התביעה נסגרה או שהיא עדיין פתוחה  ולפיכך עלולים להיות בה תשלומים נוספים.

 הסכומים ששולמו ,לרבות בגין ירידת ערך, יכולים להעיד על עוצמת הנזק שנגרם לרכב, וכך גם שיעור ירידת הערך שנקבע לו  במסגרת התביעות.  כמו כן ניתן לדעת האם הרכב גנוב או נמצא לאחר גניבה, וכן האם  ישנן תביעות פתוחות בנוגע לנזק שנגרם לו. המידע מתבסס על דיווחי חברות הביטוח, AIG  ביטוח ישיר, איילון, הפניקס, הכשרה, הראל, מגדל, כלל, מנורה, ביטוח חקלאי, שומרה, שירביט ושלמה.

לפי הוראות שבדין ובשל מגבלות צנעת הפרט והגנת הפרטיות, את המידע  רשאי לקבל רק בעליו הרשומים של הרכב, כך שמי שמבקש לרכוש רכב משומש צריך לבקש מבעליו לקבל את המידע ולהעבירו אליו. אפשר לקבל את המידע בקלות ומיידית במייל, באמצעות תשלום בכרטיס אשראי על שם בעל הרכב . ניתן לקבל המידע, אם כי לא מיידית, גם בתשלום בכרטיס אשראי שאינו של בעל הרכב, לפי ההנחיות באתר.

אבל לא נסיים בכך, וכמובן שמיד נכנסנו לאתר, הפקרנו 10 שקלים והזמנו דוח תביעות לרכב שהיה מספיק ישן. תוך שניות נחת הדוח בתוך תיבת המייל והנה הוא כאן לפניכם:

במקרה האמור, הדוח היה ריק, כלומר ללא תביעות בחברות המשתתפות במרכז הסליקה.

אתר המרכז לסליקה – http://www.slika-ins.co.il

בשורה התחתונה, לדעתh מדובר בפריצת דרך משמעותית, ובהנגשת מידע אשר יסייע להגברת השקיפות בשוק הרכב המשומש.

אם אתם קונים רכב משומש דרשו את המידע מהמוכר. אם הוא לא רוצה לספק את המידע או מתחמק בתירוצים שונים – תסיקו את המסקנות.

מרכז הסליקה - תמונה

תגובות גולשים

כתיבת תגובה

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן