V2L – להפוך את הרכב החשמלי למקור אנרגיה

יכולות V2L הופכות את הרכב החשמלי למקור אנרגיה לכל מטרה, nice to have בשגרה, אבל יכול להציל חיים בחירום.

לרכב חשמלי יש הרבה מאוד יתרונות מוכרים שאין צורך לדון בהם שוב. יש לו גם חסרונות.

הפעם אני רוצה להציע לכם זווית נוספת להסתכל על הרכב החשמלי שלכם. בשימוש היומיומי הרגיל, אתם מטעינים את הרכב החשמלי והוא עומד לשימושכם לנסיעה של כמה מאות ק"מ, בהתאם לרכב שרכשתם. הסוללה הטעונה יכולה לספק חשמל למנוע החשמלי של הרכב ולמערכות הנלוות, אבל האם היא יכולה גם לספק אנרגיה מחוץ לרכב?

כאן כבר יש הבדלים בין כלי הרכב השונים. יש כלי רכב חשמליים בעלי יכולת שנקראת V2L – Vehicle to Load, יכולת זו מאפשרת הוצאת חשמל מהרכב החוצה לשימוש של צרכנים נוספים. על מנת שנוכל להשתמש ביכולת V2L נדרש מתאם שעולה בין כמה מאות שקלים לכ 2000 ₪, תלוי בסוג הרכב. ברכב עצמו, נדרש להיכנס להגדרות המערכת, ולהפעיל את הפונקציה של V2L המאפשרת משיכת חשמל מהסוללה החוצה, ולהגדיר מה רמת החשמל המינימלית שאתם מבקשים לשמר בסוללה. כאשר תקבעו את רמת המינימום של סוללת הרכב, זיכרו שהיא צריכה להספיק לכם להגיע עד לעמדת הטעינה הקרובה.

בעיתות שגרה פונקציית V2L יכולה לשמש תחליף גנרטור בקמפינג, ולאפשר חיבור אביזרי חשמל שונים כמו תאורה, מקרר, מכונת קפה, להטעין מחשבים, וגם מערכת הגברה אם הקטע שלכם זה להיות בטבע ולא ליהנות מהשקט.

בעיתות חירום כמו שאנו נמצאים בהם היום, הרכב שלכם יכול להציל חיים, לא פחות. בתקשורת מדברים לא אחת על ציוד חירום לממ"ד לרבות סוללות למכשירים השונים, למקרה שתיפגע רשת החשמל – הולכה או ייצור. רכב חשמלי עם יכולות V2L מאפשר לכם למשוך חשמל החוצה ולהפעיל אביזרים חיוניים בבית, בין אם מדובר במכשירי תמך רפואיים, ובין אם מדובר במקרר או בטלוויזיה. סוללת הרכב החשמלי היא כל-כך גדולה, שהיא תאפשר לכם להפעיל אביזרים בבית, אפילו מזגן, לאורך שעות ארוכות ואף ימים שלמים ברצף.

כדי לדעת אם רכבכם תומך ב V2L הנכון יהיה להתקשר לסוכנות ממנה רכשתם את הרכב ולברר. על קצה המזלג המכוניות התומכות ב V2L הן איוניק 5 ו 6, קיה EV6, ג'נסיס GV60 (כולן על פלטפורמת E-GMP),  גם לחלק מדגמי BYD כמו ה Atto3 והדולפין יש יכולות V2L, כך גם לכל ליין רכבי MG החשמליים ה MG4, MG5, MG ZS, וה MG מרוול R. דגמי טסלה לדוגמא לא מציעים אפשרות V2L.

אם פתאום באה לכם הארה לפיה באמצעות רכב עם V2L ניתן להטעין רכב חשמלי אחר, אזי אתם כמובן צודקים. לשם כך צריך מטען נייד או בשמו המקצועי 'כבל סבתא'.

כך או כך, יכולות V2L של הרכב החשמלי שלכם פותחות לכם זמינות חשמל בחירום שלא היתה קיימת כלל עד כה, אלא למי שהפעיל גנרטור מונע בבנזין או סולר. כדי להיות ערוכים לכל תרחיש,  יש לרכוש את המתאם המתאים לרכב ( לכל חברה BYD, יונדאי / קיה, MG נדרש מתאם ספציפי) ובימים אלו הייתי ממליץ לוודא שהרכב החשמלי שלכם טעון במלואו כך שבמקרה הצורך תוכלו ליהנות מיכולות ה V2L שלו.

קרדיט לתמונות – Hyundai

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן