השקת Audi e-tron GT ו Q4 e-tron
הרחבת משפחת הדגמים החשמליים של Audi

חטיבת Audi משיקה היום שני דגמים חשובים בהתרחבות החשמלית של יצרן הפריומיום הגרמני, ומודיעה על השקת 20 דגמים חשמליים עד שנת 2025

חטיבת אודי בקבוצת צ'מפיון השיקה היום דגמים חדשים, כל חשמליים, המתווספים למשפחת ה e-tron של אודי, ה e-tron GT , ה Q4 e-tron וה Q4 e-tron sportback.

כמו כל עולם הרכב, גם באודי (ובקונצרן VAG כולו) מבינים שהעתיד נמצא בכלי הרכב החשמליים, ומתכוונים להשיק כ 20 דגמים חשמליים עד 2025. אנחנו היום  עם הסנוניות הראשונות ללהקה שבדרך.

ה GT ותסלחו לי שאני מוותר מעכשיו על הכיתוב e-tron, היא רכב GT מרשים ויפהפה עם עיצוב מאופק מאוד אבל כשרואים את התפיחות של בתי הגלגלים האחוריים מבינים שיש ל GT הזו משהו אחר.

ה GT מגיעה עם סוללות בקיבולת 83.7KWH, מנוע חשמלי בהספק של 469 כ"ס ומומנט של 64.3 קג"מ. מעמידה ל 100 קמ"ש היא תגיע בתוך 4.1 שניות. אם זה מרגיש לכם איטי מדי, לאודי יש גם גירסת RS ל GT היפהפיה, שנהנית מ 590 כ"ס ו 84.7 קג"מ. בהתאמה, היא תהיה קצת זריזה יותר מה GT של פשוטי העם, ותעשה את המיאוץ ל 100 קמ"ש ב 3.3 שניות.

הטווח של ה GT יהיה כ 488 ק"מ לפי WLTP, ושל ה RS  יהיה 472 ק"מ, זה כמובן אם תצליחו לשלוט בילד השובב מאחורי ההגה שלא ילחץ בכל הזדמנות לאמת את נתוני התאוצה.

ה GT כמובן כוללת חבילת איבזור ונוחות מהנדיבות שיש – מתלי אוויר אדפטיביים, הנעת קוואטרו, מפרט בטיחות מקיף ומלא, וכמובן שאם זה לא יספיק לכם אפשר להוסיף גם חבילת היגוי לארבעת הגלגלים.

אם אתם שואלים על המחיר, הרכב לא בשבילכם. 765.0 אש"ח ל GT ו 1,165.0 אש"ח ל RS, כולל עמדת טעינה. חלק מהמכוניות שישווקו נמצאות כבר בארץ. מהרו להזמין.

הדגמים הנוספים שהושקו הבוקר הם מסדרת Q4, גם ה Q4 e-tron וגם ה Q4 e-trob sportback, קרוסאובר אורבני מדליק ובגירסת ה sportback גם עוד יותר יפה.

שני דגמי ה Q4 נהנים מסוללה בקיבולת 77kwh וטווחים של 521 ק"מ ל Q4   ו 534 ק"מ ל Sportback.

ההספק של המנוע החשמלי עומד על 204 כ"ס ו 31.6 קג"מ, שמספיקים להאיץ את הרכב מעמידה ל 100 קמ"ש ב 8.5 שניות. ההנעה אגב – אחורית.

בסיס הגלגלים של ה Q4 עומד על 2.76 מטר, ואכן בפתיחת הדלתות האחוריות נראה כי יש שפע של מקום לנוסעים. על אף בסיס הגלגלים הנדיב, המידות החיצוניות קומפקטיות (יחסית) והאורך הכולל של הרכב עומד על פחות 4.6 מטר בלבד.

המחיר של ה Q4  מתחיל ב 290.0 אש"ח ואילו ה Sportback יעלה לכם החל מ 315.0 אש"ח. את שני הדגמים ניתן להזמין עם חבילת איבזור הנקראת ב'אודית' Tech Pack שתעלה לכם 28.0 אש"ח. בתמורה לסכום זה תקבלו וירטואל קוקפיט עם מציאות מדומה בתצוגה עילית, מערכת ניווט מקורית, תאורת מטריקס לד ועוד חבילת תופינים.

זמינות ה Q4 קצת יותר מוגבלת לאור משבר הייצור העולמי, ולמרות זאת בחטיבת אודי צופים שיוכלו לספק מאות כלי Q4 ככל שיקצה זאת היצרן.

התרשמות מכלי הרכב 'על הכביש' – מיד לאחר שנתאם מבחן מסודר. 

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן