פיג'ו 208 דיזל ידני
סופר מיני מודרנית וחסכונית מאוד

למנועי הדיזל תדמית שלילית, אבל הגירסאות המודרניות שלהם מספקות מנועים חסכוניים מאוד וחזקים להפליא.

זו סך הכל סופר מיני עם מנוע דיזל, יותר תכליתי מזה? ובכל זאת, אני ניגש למכונית בשמחה, מבחינתי זו הגרסה הכי מעניינת. דיזל (בפיג'ו מתקנים אותי כל הזמן שזה לא דיזל, זה blue HDI), ידני. מתכון מסקרן מאוד.

היא מגיעה בשחור, עם עיטורי כרום סביב לגריל, 'גבות' כרום מעל פנסי הערפל הקדמיים וזהו. למרות המינימליזם, למרבה ההפתעה התוצאה יפהפיה לטעמי, ואני לא סובל מכוניות שחורות ו/או עיטורי כרום על מכוניות. הפתעה ראשונה.

היא נראית כמו כל 208 רגילה, שום סימן או זכר למנוע המטרטר, למעט הכיתוב מאחורה, אבל שוב, איך שהשחור הזה יושב על האוטו, אני באמת מתפעל.

סביבת הנהג המוכרת לי כבר מכל ה-208 שנהגתי בהן, אותו צג מגע מעולה, אותו מרווח מצומצם משהו כמו בכל 208. אני חוסך את כל תיאורי הפנים ומתמקד בהבדלים. למרות שהיא נמכרת במחיר אטרקטיבי לטעמי, יש כאן 4 חלונות חשמל, מראות חשמליות אבל מזגן רגיל ולא בקרת אקלים ואין כיסים בגב של המושבים הקדמיים. יש בקרת שיוט, וכמובן שליטה מההגה על מערכת השמע. כך שמבחינת אבזור – המצב בהחלט בסדר גמור.

המנוע הוא 1.6 ליטר, דיזל כאמור, טורבו, עם 100 כ"ס ב-3,750 סל"ד  ו-26 קג"מ ב-1,750 סל"ד.

אני מניע. כן, זה דיזל. אי אפשר לטעות בזה – הוא מורגש (יותר עם חלון פתוח, פחות עם חלון סגור), אבל לא ברמה מציקה, חשבתי שהוא יהיה יותר מעודן. תיבת ההילוכים ידנית, חמישה יחסי העברה. יאללה נוסעים. הפעם לא אספתי את הקטנה, ולכן אין תובנות ממנה ואין צילומים במגרש החניה הצמוד לגן. בערב נסיעה עם חברים לארוחה קלה בואכה חיפה. פקק תנועה מגלילות ועד נתניה, ברגע שהדרך נפתחת, הגמדה השחורה עולה בקלות למהירות גבוהה, נניח רק לשם הדוגמה שהוא משייט ב-150 קמ"ש, בקלות ונינוחות מפתיעים. למרות שהיא יחסית קטנה, אין תחושה של "באמאש'ך שחרר קצת מהגז אני לא מרגישה נוח במהירות הזו" שמקבלים ממכוניות קטנות במהירויות גדולות. רוצה יותר מהר? תלחץ עוד. שום בעיה. בסופה של נהיגה מאוד לא חסכונית (לחיצות בכל רגע נתון כשמתאפשר) הראה מחשב הדרך צריכת דלק של 15 ק"מ לליטר, הדרך חזרה כבר הייתה הרבה יותר רגועה. מהירות של בין 90 ל-105 קמ"ש, וצריכת דלק של 25 ק"מ לליטר. (עם שלושה גברים במשקל מעל לממוצע אחרי ארוחה).

20160330_065855

למחרת בבוקר אני מחזיר את המכונית ללובינסקי. אני קובע את בקרת השיוט על 85 קמ"ש. עם הכניסה למתחם מחשב הדרך מצביע על 34.4 ק"מ לליטר. זה כבר חולני. אומדן 'אצבע מול הרוח' – בהתנהלות מחוץ לעיר היא תניב 25 ק"מ לליטר בקלות. תרצו ממש להיות חסכניים – היא גם תעבור את ה-30 ק"מ לליטר.  

ביצועים – הדיזלית הקטנה מושכת היטב כל עוד היא בסל"ד הנמוך, ומגיעה למהירויות גבוהות. אבל נגמר לה האוויר ככל שהסל"ד עולה. זה לא רכב ספורטיבי, אבל התחושה היא שהוא בהחלט יבייש לא מעט כאלו עם יומרות ספורטיביות בתאוצות ביניים. את כל זה הוא יעשה כשהנסיעה בו נותרת נוחה מאוד. אני מאוד התחברתי לרוח שלה.

אז נכון, התאוצה ל-100 קמ"ש אורכת כאן 10.7 שניות ארוכות (בהשוואה ל-9.8 שניות ב-208 האוטומטית) ועדיין התחושה היא שמדובר ברכב חזק.

לסיכום, מאוד אהבתי את הרכב, ובמחירי המבצע בהם היא שווקה, מדובר באלטרנטיבה מאוד מעניינת. עם 50 ליטר במיכל הדלק, וצריכת דלק ריאלית של 25 –30 ק"מ לליטר, אנחנו מדברים על הרבה מעל 1,000 ק"מ על מיכל דלק. והוא יפהפה בשחור.  ביג לייק. 

הכתבה המקורית פורסמה באתר קארספורום בתאריך 26.4.2016. תוכלו לקרוא אותה כאן.

תגובות גולשים

כתיבת תגובה

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן