'פתרונות קסם' – זהירות!
חובה להפעיל שיקול דעת ומחשבה לפני שימוש ב'פתרונות קסם'

בשוק משווקים מוצרים שמבטיחים הרים וגבעות, ובמציאות במקרה הטוב לא יגרמו לנזקים. אל תתפתו לפתרונות קסם 'לשפר' או לתקן את הרכב שלכם.

משחר האנושות בני אדם תמיד חיפשו פתרונות קסם לבעיות בכל תחום בהם נתקלו בבעיות. מאז ומעולם גם היו כאלה שניצלו את הצורך בפתרון בעיות למכור תרופות קסם. לרוב אלו היו נוכלים שניצלו תמימות של בני אדם. אם נדלג על שריפת מכשפות בימי הביניים, ונעבור ישר למערב הפרוע, הרי שכולנו מכירים את התמונות של 'רופא' מטעם עצמו המוכר 'שמן נחשים' לקהל שבוי שבטוח שהנה יש מזור לכל הבעיות.

עברנו הרבה נוכלים ושרלטנים שהציעו לנו ממרכולתם המדהימה, והגענו לימינו אנו. אין לי ספק שהפיד שלכם בפייסבוק מלא בהצעות לרכוש מוצרים שונים ומשונים, שאם היו אמיתיים ומבצעים את המובטח, זה היה נהדר. אבל הם לא. 'אמת בפרסום' לא קיימת.

גם בתחום הרכב היום יש לא מעט 'הזדמנויות' שנחזות להיות אטרקטיביות, הפעם אגע בשתיים מהן. מראש אני אומר – לא ניסיתי אף אחת מהן, ואני לא מייחס נוכלות לאף מוצר או משווק, רק מציע לכם להיות יותר ביקורתיים כלפי הבטחות.

הראשון זהו פילטר אוויר קסם שעולה כמה עשרות שקלים, ואם רק תתקינו אותו ברכב שלכם מובטח לכם חסכון היסטרי בדלק. עכשיו נחשוב יחד, נניח שהיה לי פילטר קסם כזה, שעשוי מזנבות של חדי קרן, האם הייתי משווק אותו בפייסבוק בכמה עשרות שקלים, או שהייתי ניגש ליצרני הרכב וחותם איתם על הסכמים לשימוש בהמצאה שלי? האם פרופ' אמנון שעשוע הלך למכור מובילאיי בפייסבוק בתמורה ל 69.90 ₪ או שהלך ליצרניות הרכב הגדולות בעולם לעניין בהמצאה הגאונית שלו?

יצרניות הרכב משקיעות מאות מיליוני דולר או יורו במטרה לצמצם צריכת דלק, להקטין זיהום אוויר, ועוד, והנה פילטר אחד יעשה הכל ללא מאמץ? ברכב שלי – אין סיכוי שאני מתקין כזה דבר. בלי שאלה. פילטר אוויר, שמן ודלק – רק מקורי או תחליפי OEM. אפילו לא סיני זול שעולה רבע מהמקורי. לאיכות האוויר שנכנס למנוע יש משמעות קריטית לתפקודו התקין של המנוע, ולשמירה עליו לאורך זמן.

השני – משחת קסם שתעלים את כל השריטות מהרכב שלכם.  חבר מתקשר אלי אתמול, 'תגיד, שמעת על XYZ ? זה סוג של משחה שמעלימה את כל השריטות ברכב! מה אתה אומר?' התשובה שלי היתה שאין מוצר כזה. אין משחת קסם שתעלים את כל השריטות. יש שריטות שהן למעשה צבע שירד מגוף אחר והשאיר סימן על הרכב שלנו. לצבע של הרכב שלנו לא נגרם כל נזק. זו לא באמת שריטה אלא חתימת צבע של גוף זר. ווקס עדין יעלים אותה בקלות. יש שריטות בהן צבע הרכב שלנו ניזוק, אבל הנזק שטחי. גם כאן ווקס טוב יוכל לטשטש אותן היטב. יש שריטות יותר עמוקות, בהן נדרש כבר פוליש – משחה ששוחקת מעט את סביבת השריטה ומטשטשת אותה. למשחות הפוליש יש כמה רמות חוזק. אם יש לכם צבע מטאלי, או צבע בולט – אדום, כתום, כחול – אל תחשבו להשתמש במשחת פוליש על הצבע שלכם. אתם עלולים לגרום לנזק גדול יותר באופן משמעותי מאשר אותה שריטה קטנה. ויש כמובן את השריטות העמוקות, כאלה שחדרו את שכבת ההגנה, חדרו את הצבע והגיעו למתכת חשופה. גם כאן כמעט ואין אפשרות לתקן באמצעים ביתיים, בטח לא כאלה שקונים באוטו דיפו או אייס / הום סנטר. לכאלה מקרים יש לגשת לדיטיילר מקצועי ולתת לו לעשות את עבודתו היסודית.

מבחינת מוצרים, אין כאן פרסומת סמויה או גלויה, ואין כאן כסף שעובר מתחת או מעל השולחן. ברכבים שלי אני משתמש בעיקר במוצרים של מגוויר'ס ( MEGUIAR'S) או של סונקס (SONAX). תמצאו אותם בכל אוטו-דיפו / אייס / הום סנטר, הם לא יקרים (אבל יקרים משמעותית ממוצרים אחרים על אותו המדף) ונחשבים לאיכותיים מאוד.

בכל מקרה, אני ממליץ בחום להפעיל שיקול דעת. אם ההבטחות נראות ככאלה שהיו משנות את העולם, כנראה שהן ריקות מתוכן, ובמקרה הטוב יעלו לכם רק כמה עשרות שקלים שזרקתם לפח. במקרה הרע הן עלולות לגרום לנזק אמיתי, וחבל.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן