EV MOTORS
אירוע השקת יבואן רכב חדש בישראל

הבוקר הושק יבואן רכב חדש, המתמחה בכלי רכב חשמליים - ג'יפונים ו'מנהלים' מונית, מסחרית ואוטובוסים, ובנוסף פעיל גם בתחום תשתיות טעינה.

לא בכל יום מושק יבואן רכב חדש בארץ, וכשזה קורה זו בהחלט בשורה מעניינת, ששווה ידיעה שלמה. היום הושק יבואן EV MOTORS, וכפי שמרמז השם, מדובר ביבואן המתמחה בכלי רכב חשמליים.

אם יש בשורה מעניינת מההשקה היא שבאולם המרשים בנתניה נכחו גם נציגי התקשורת וגם נציגי חברות ליסינג וגורמים מתחום ציי הרכב, דבר המצביע בעיני על סימון מטרות נכון מצד היבואן.

חברת EV MOTORS למעשה השיקה ארבעה מותגי רכב שונים, לפלחים שונים:

JAC MOTORS יצרנית ותיקה בסין, שמכרה ידע לפולקסוואגן הגרמנית בעסקה של מיליארדי יורו, על מנת שפולקסוואגן תקצר את תהליכי הפיתוח לכלי רכב חשמליים.

ANKAI יצרנית אוטובוסים חשמליים שכמה מהם כבר נוסעים ברחבי הארץ.

LEVC יצרנית המונית הלונדונית המוכרת, שעברה הסבה להנעה חשמלית יעילה.

SSE חברה העוסקת הפתרונות טעינה, אגירת אנרגיה ועוד.

שתי החברות המעניינות יותר ללקוח הפרטי הן JAC ו SSE.

JAC מציעה כרגע רכב יחיד בתצורת ג'יפון נאה למדי e-S2, עם זאת בעל חסרונות משמעותיים בדמות העדר מערכות בטיחות מודרניות. לרכב טווח רשמי של 275 ק"מ, והוא לכאורה אמור להתחרות ב MG החשמלי וב GE3 שהייבוא שלו הופסק לפני מספר ימים. אני משער שלרכב זה אין תקינה אירופאית, ולכן הוא יהיה גם תחת מגבלות שיווק, ומחירו עומד על 132,500 ₪. זה דגם שאני מניח שנכפה על היבואן רק כדי להביא את הדגמים הבאים ה e-S4 וה i-C5 שתיהן מכוניות מרשימות מאוד.

.

ה e-S4 ג'יפון גדול, מרווח ומאובזר עד הגג (פנורמי, נפתח), וככל הנראה גם עם מערכות בטיחות מלאות. לג'יפון זה טווח מוצהר של כ 500 ק"מ, כאשר מחירים טרם נקבעו, אבל ככל הנראה ינועו בין 165.0 אש"ח ל 185.0 אש"ח בהתאם לרמת הגימור. הרכב כרגע בהליכי תקינה ושיווקו יחל עם סיום ההליכים, ובכפוף להקצאות שהיבואן יקבל, ההערכה שתוך חודשים ספורים יחל השיווק.

ה i-C5 – רכב בסגמנט המשפחתיות הגדול ('מנהלים' בעברית מדוברת) עם בסיס גלגלים גדול, איבזור נדיב מאוד, טווח מוצהר של כ 530 ק"מ, וגם הוא כרגע בהליכי תקינה מתקדמים. המחיר טרם נקבע, אבל אל תתפלאו לתג מחיר של מעל 180.0 אש"ח. השיווק ככל הנראה יחל ב 2022.

אם אני מניח בצד את ה e-S2 הרי ששתי המכוניות האחרות מסקרנות מאוד, ונראה שיש למה לצפות.

דבר מעניין הרלוונטי לכלל רכבי JAC הוא חזית כלי הרכב. בעוד שיצרנים של רכבים חשמליים לא מצליחים לעצב חזית נאה ומזוהה ויוצרים משטחי פלסטיק לא ממש קשורים ומוזרים למראה במקרה הטוב, כאן הצליח היצרן לעצב את חזית כלי הרכב בצורה נאה מאוד.

עוד חשוב לציין כי החברה הסמיכה / חתמה על שת"פ עם רשת מוסכי בוש המופעלת על ידי 'לדיקו', כרשת המוסכים שתספק שירות לרכבי JAC, דבר המביא את החברה לפריסה ארצית מיידית של רשת מוסכים איכותיים.

חברת SSE היא חברה המייצרת פתרונות אנרגיה לטעינת כלי הרכב, החל משדות סולריים, גנרטורים המופעלים בגז טבעי ועוד. ב EV MOTORS לקחו את עולם הטעינה כמה צעדים קדימה, עם טכנולוגיית אגירת אנרגיה, ופתרונות כוללים, שחלקם מאוד מסקרנים אותי כפתרונות לציי רכב שלא רוצים להרים טלפון לחברת החשמל עם בקשה להגדלת הספקים. מהשיחות הקצרות ניכר כי אנשי EV-MOTORS מקדישים לנושא הרבה מאוד מחשבה.

בעולם של התחבורה הציבורית, מייצגת החברה את ANKAI יצרנית אוטובוסים גדולה, המספקת פתרונות לציי אוטובוסים – עירוניים, תיירים ואפילו אוטובוס דו קומתי חשמלי לצרכי תיור. את השירות לאוטובוסים תיתן חברת 'אגד' על רשמת מוסכיה המקצועיים.

הדובדבן שבקצפת, חברת LVCE – London EV Company Limited המייצרת את המונית הלונדונית, בתצורה חשמלית. EV MOTORS תשווק את המונית הלונדונית החשמלית כאשר היא עם נגישות מלאה לבעלי מוגבלויות, לרבות עבור כלבי נחייה. כל הכבוד!

המונית הלונדונית בעלת טווח של כ 100ק"מ באמצעות סוללה בגודל 23.25 קוט"ש, ו- 500 ק"מ, עם הפעלת גנרטור פנימי המטעין את הסוללה. למונית יידרש טיפול תקופתי קטן אחת ל 40,000 ק"מ, והיא תקבל אחריות ארוכה ונדיבה.  המחיר הצפוי יעמוד על החל מ 270.0 אש"ח, ושלוש רמות גימור.

מכוניות נוספת על בסיס המונית הלונדונית היא מסחרית עם אותו מפרט טכני, יכולת הטענה גדולה מאוד של 5.5 קוב, ומחיר של החל מ 280.0 אש"ח ושתי רמות גימור.

נתון נוסף ומעניין מאוד שהדגישו אנשי EV MOTORS  הוא מבחני חדירות שהם מקיימים בימים אלו, למניעת התקפות סייבר על כלי הרכב. ברכב חשמלי מודרני יש מאות מחשבים ומעבדים ויש להגן על כולם מפני מתקפה חיצונית זדונית.

הסיכום לדעתי הוא בהחלט אופטימי, יש יבואן חדש, רעב, עם מוצרים מעניינים, וגישה האמורה לפתור ללקוח את ההתלבטויות – טיפולים, טעינה, אחריות רחבה ועוד.

שיהיה בהצלחה!

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן