השקה – איוניק 6

האיוניק 6 כאן, עם עיצוב אווירודינמי מיוחד, איבזור בטיחות מקיף וטווחי נסיעה טובים מהמקובל

אחת מתקופות ההמתנה הארוכות בשוק הרכב הישראלי הסתיימה עם השקת האיוניק 6 על ידי קבוצת כלמוביל, יבואנית דגמי יונדאי לישראל.

כמו עם האיוניק 5 שהוצגה תחילה כרכב תצוגה ורק לאחר מכן עברה לייצור באופן דומה מאוד לרכב התצוגה, גם האיוניק 6 הוצגה כרכב קונספט שנקרא Prophecy כבר במרץ 2020. הדמיון הגדול בין האיוניק 6 לבין 'הנבואה' רק אומר שרצוי לקחת את רכבי הקונספט של יונדאי ברצינות גדולה. הם לא נסיונות עיצוב או קונספט ללמוד על תגובות הקהל.

האיוניק 6 שהושקה היא רכב מסובב ראשים. לאורך כמאתיים ק"מ עם הרכב בכבישי ישראל, זכה הרכב לתגובות מנהגים, צילומים, ובקשות להחלפה על i10 מהשכרה, ראש בראש.

.

האיוניק 6 היא רכב סדאן גדול מימדים. כל אחד יראה בו איזכורים למכוניות אחרות, סיטרואן DS, מרצדס CLS ופורשה 911, אבל יותר מהכל האיוניק 6 היא פשוט שונה וחריגה. העיצוב אווירודינמי באופן מובהק, ומקדם הגרר עומד על נתון מרשים של 0.21Cd, בעזרתו מצליחה האיוניק 6 להיות יעילה מאוד מבחינה אוירודימית. יעילות זו מאפשרת ניצול יעיל מאוד של ההנעה החשמלית, וכפועל יוצא טווח נסיעה חריג וגבוה ביחס לגודל הסוללה. למעשה, בהינתן שטכנולוגיית הסוללת כרגע לא עומדת בפני קפיצת מדרגה, וניצול האנרגיה במנועים חשמליים מראש גבוה מאוד, הדרך להגדיל טווח עובר דרך עיצוב אווירודינמי והפחתת ההתנגדות לאוויר.

קשה לתאר במילים את עיצוב האיוניק 6, ולכן אשאיר לכם להתבונן בתמונות הרכב כפי שצולמו בהשקה. העיצוב הפנימי לוקח את משפחת האיוניק עוד צעד קדימה עם שני מסכי 12.3", קישוריות מלאה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, שימוש בחומרים ממוחזרים בתא הנוסעים (וגם הפגושים) ועוד.

האורך הכללי של האיוניק 6 עומד על 4.855 מטר, הרוחב 1.88 מטר והגובה 1.495 מטר. בסיס הגלגלים 2.95 מטר מרשימים לטובת מרווח בתא הנוסעים.

אם לא ציינתי, האיוניק 6 היא רכב חשמלי, העושה שימוש בפלטפורמת E-GMP המצוינת של הקונצרן. האיוניק 6 משווקת בישראל עם שתי סוללות – סוללה בקיבולת 53Kwh המוצעת רק בדגם ההנעה האחורית הבסיסי, ובזכות העיצוב מצליחה להעמיד את נתון הטווח על 429 ק"מ בתקן WLTP. דגם זה שנקרא 'פרימיום' עושה שימוש במנוע חשמלי בהספק 151 כ"ס, ומומנט של 35.6 קג"מ. התאוצה מעמידה ל 100 קמ"ש אורכת 8.8 שניות, והמהירות המירבית מוגבלת ל 185 קמ"ש.  שאר דגמי איוניק 6 משווקים עם סוללה בקיבולת 77.4Kwh המספקים טווח של 614 ק"מ בגירסת ההנעה האחורית או טווח של 583 ק"מ לגירסת ההנעה הכפולה. דגמי ההנעה האחורית עושים שימוש במנוע חשמלי בהספק 228 כ"ס, עם מומנט מירבי של 35.6 קג"מ, תאוצה מ 0 ל 100 קמ"ש ב 7.4 שניות, ומהירות מיקסימלית של 185 קמ"ד. דגם ההנעה הכפולה עושה שימוש בשני מנועים בהספק משולב ל 325 כ"ס ו 61.6 קג"מ. התאוצה מ 0 ל 100 קמ"ש אורכת 5.1 שניות, והמהירות הסופית זהה ליתר הדגמים. כך או כך, באיזו גרסת איוניק 6 שתבחרו, טווח הנסיעה של הרכב ראוי מאוד. כבר אגלה כי בכוונתי לאתגר את הטווח, ולבחון כמה באמת ניתן לסחוט מהאיוניק 6, בהסתמך על הנסיון עם האיוניק 5 הפרטית.

האיוניק 6 מגיעה עם חבילת בטיחות מקיפה ומקבלת ציון איבזור בטיחות 8 – המקסימלי, והיא נבחנה על ידי ה EuroNcap וקיבלה ציון מקסימלי של חמישה כוכבים.

מחיר האיוניק 6 מתחיל ב 213,900 ₪ לדגם הפרימיום, כלומר סוללה 53Kwh, וטווח של 429 ק"מ.

דגמי הנעה אחורית, סוללת 77.4Kwh וטווח של 614 ק"מ עולים 237,900 ₪ לפרסטיג', 258,900 ₪ ללקשרי, ו 258,900 ₪ ללימיטד.

דגמי ההנעה הכפולה, סוללה 77.4Kwh טווח 583 ק"מ עולים 284,900 ₪ ללקשרי, ו 285,900 ₪ ללימיטד.

מבחן ממצה לאיוניק 6 כבר תואם, ובעיקר יהיה מסקרן להשוות אותו לאיוניק 5 הפרטית.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן