ליפמוטור T03
רכב עירוני חשמלי חדש

מטרו מוטור מתחילה בשיווק הליפמוטור T03 החמוד, אולם ללא מערכות בטיחות ותקינה אירופאית.

מטרו מוטור שנוסדה בשנת 1981, היא יבואנית כלי רכב דו גלגליים, טרקטורונים, אופנועי ים וסירות מוכרת וותיקה. החברה זיהתה את התפתחות כלי הרכב החשמליים כמנוע צמיחה הכרחי להתפתחות טבעית של החברה, וכך נוצר הקשר לייבוא ליפמוטור Leapmotor, כמו גם מותגים סופר מעניינים כמו Voyah  ו Karma.

אנחנו כאן היום להשקת ליפמוטור, עם דגם עירוני קטן ומקסים העונה לשם T03.

ה T03 הוא כאמור רכב עירוני קטן חשמלי מלא, בעל ארבעה מקומות ישיבה, ומרווח פנימי ראוי.

ה T03 פותח מראש על פלטפורמה חשמלית ייעודית ולא הסבה של רכב קיים, דבר שמאפשר תכנון נכון יותר של חלל תא הנוסעים, ומבנה הרכב. העיצוב החיצוני 'מתוקי'. חזית מחייכת משהו, יחידות תאורה ראשיות כמעט עגולות לחלוטין ושקע טעינה נסתר במרכז חזית הרכב. פרופיל הצד מזכיר קצת את הדיהטסו קורה של תחילת שנות ה 2000, ניצב, שטח חלונות גדול, ודלת אחורית אנכית.

בסיס הגלגלים של הממתק עומד על 2.4 מטר,  זהה על הסנטימטר לזה של קיה פיקנטו, וגדול בשמונה סמ' מזה של הפיאט 500E, נתון המסביר את המרחב הפנימי הנאה לקטגוריה.

על ההנעה אחראי מנוע חשמלי בהספק של 108 כ"ס ומומנט של 16.1 קג"מ, המניעים את ה T03 ששוקלת 1203 ק"ג. הסוללה בקיבולת של 41.3Kwh והיא בעלת יכולת טעינה איטית של עד 7Kw או טעינה מהירה של עד 50Kw. הטווח הרשמי עומד על 280 ק"מ מכובדים מאוד עבור רכב עירוני שיוכל לקחת אתכם מתל אביב לנהריה וחזרה ללא צורך בטעינה בדרך.

ה T03 מצויידת במסך מולטימדיה בגודל 10.1", עם קישוריות מלאה לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, גג פנורמי עם וילון חשמלי, שלושה מצבי נהיגה (המשפיעים על הבלימה הרגנרטיבית) ושלושה מצבי היגוי כך שהנהג יכול לבחור מה שמתאים לו באותו הרגע.

ה T03 נהנה מאחריות של שלוש שנים ו 120,000 ק"מ, כאשר על כל המערכת החשמלית החל בסוללה וכלה במנוע האחריות ארוכה משמעותית.

מרווח הטיפולים / בדיקות הוא כל 10,000 ק"מ, כאשר בתום ה 3000 ק"מ הראשונים, יגיע נציג של היבואנית לבית הלקוח לבחון את הרכב. עלות כל הטיפולים בשלוש השנים הראשונות עומד על 900 ₪ בלבד.

מחיר ה T03 הוא 99,900 ₪, ולקוחות שיזמינו את הרכב עוד ב 2022 ויבקשו לשחרר אותו ב 2023 לא יידרשו לשלם את עליית המס הצפויה. נציגי מטרו מוטור מבטיחים כי אם יעלה המס, מחיר הרכב יעלה רק בהפרש של המס, והם לא ינצלו את ההזדמנות להעלות את הרווחיות.

עד כאן הדברים הטובים מאוד, ועכשיו מגיעות המגבלות. ה T03 שמגיעה עכשיו לארץ מגיעה ללא מערכות בטיחות אקטיביות, אלא רק עם התקנת מובילאיי מקומי, ואתם כבר יודעים את דעתי בנושא. בנוסף, הרכב מצוייד רק בשתי כריות אוויר, נתון פשוט לא מספק בשלהי 2022 בואכה 2023.

על פי נציגי מטרו מוטור, כבר במאי תגיע ה T03 עם תקינה אירופאית, ומערכות בטיחות מתקדמות, אולם אם היא תישאר עם שתי כריות אוויר, היא תמשיך לקבל ציון 0 במפרט הבטיחות של משרד התחבורה, הדורש מינימום שש כריות אוויר על מנת לקבל דירוג.

עקב העדר התקינה האירופאית, ב 2022 ישווקו 400 יחידות, ועד מאי 23 עוד 400 יחידות, כלומר כרגע ללא תקינה יכולה היבואנית למכור בארץ לא יותר מ 800 כלי רכב בחודשים הקרובים.

החדשות המעניינות שהוצגו היום אבל ללא הרבה מידע היו הג'יפון הבאמת מרשים C11 (אנחנו צריכים לעבוד על השמות) שעמד באולם ההשקה, ונראה 'סוף הדרך', עם סוללה של 90Kwh, הספק של 536 כ"ס ונתון תאוצה מ 0 ל 100 ב 4.5 שניות, ורכב סדאן מרשים שעונה לשם C01 Performance עם אותה סוללה ואותו מנוע של ה C11 רק שאת ה 0 ל 100 הוא מסיים ב 3.6 שניות. דגמים אלו צפויים להגיע בהמשך. 

 

מה אני אומר?

באתי להשקה ערוך ומוכן להתאהב בדרדס החדש, אבל כמו בבליינד דייט, שהתמונה נראית נפלא, אבל במציאות הנתונים קצת פחות, התאכזבתי. אתם מכירים את דעתי על מערכות בטיחות מקוריות ועל צפצפת מובילאיי שלא עושה דבר חוץ מרעש לבן. ההמלצה שלי היא לנהוג ברכב, להכיר אותו ולבין אם הוא מתאים לכם. אם מצאתם שכן, תמתינו לאמצע 2023 ותזמינו את הרכב עם מערכות בטיחות מקוריות. רכב ללא מערכות בטיחות אקטיביות ב 2023 אינו ראוי לרכישה. אם הוא יישאר עם שתי כריות אוויר גם במאי, אני חושש שזה כבר לא מספיק היום.

על אף האמור, אין לי ספק שכל 800 היחידות שמטרו מוטור משווקים בימים אלו ייחטפו כמו לחמניות טריות.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן