קיה נירו פלוס EV – היתרונות נסתרים מהעין

הנירו פלוס מציג יתרונות לא זניחים בדמות מרחב פנימי, טווח ומוניטין. צריך להתגבר על המראה הלא שגרתי של הרכב.

רצה הגורל ובשבוע בו טלקאר, יבואנית רכבי קיה, הודיעה על הפסקת שיווק הנירו פלוס פלאג אין, לאותו שבוע תואמה למבחן הנירו פלוס החשמלית.

שורשיה של הנירו פלוס בשוק הישראלי לא מאוד עמוקים. אי שם בתוך משבר הקורונה בו היבואנים עמדו בפני שוקת שבורה של עשרות אלפי הזמנות, ומעט מאוד הקצאות מהיצרנים, הצליחו בטלקאר להביא את הנירו פלוס, ולשווקה במקביל לנירו החדשה שעברה מהפך עיצובי.

המאפיין העיקרי של הנירו פלוס הוא שהיא, איך לומר בעדינות, לא המכונית הכי יפה על הכביש, וגם לא במקום החמישי. בשוק בו לעיצוב יש משקל גדול מאוד בנחשקות של הרכב, באה הנירו פלוס עם עיצוב שכולו פונקציונלי. רציתם מרווח ראש? – קיבלתם. רצים נפח הטענה גדול עד הגג? – קיבלתם.

הנירו פלוס היא למעשה הנירו הקודמת שעברה ניתוח פלסטי. קורות הרכב הוארכו וכך התקבל גג גבוה. אח"כ הגישו את המוצר המוגמר למחלקת העיצוב, ואמרו להם משהו כמו 'תעשו את הזה הרגיל שלכם, שיראה בסדר'.

החלק הקדמי של הנירו פלוס נראה הומוגני ונאה, בדיוק כמו הנירו הקודם. לעומתו הטיפול בחלק האחורי, עם הגג הגבוה והדלת האחורית האנכית, לא ממש מסתדר בעין. עם זאת, חשוב לציין כי לאחר אלפי נירו פלוס ששווקו בישראל ב 2022 ו 2023, מרביתם בדגם הפלאג אין, העין כבר התרגלה, ומה שנראה מוזר ומעוות, הופך לפשוט 'לא מושך'.

העיצוב הפנימי נותר ללא שינוי, וזה דווקא טוב. הנירו היה ונותר פונקציונלי, עם לוח מחוונים דיגיטלי, ומסך מולטימדיה בגודל 10.25" עם קישוריות אלחוטית לאנדרואיד אוטו ואפל קארפליי. מתגים פיזיים למיזוג מצוינים ואינטואיטיביים אבל ללא פיצול לאיזורים. קונסולה מרכזית 'צפה' ועליה חוגת בורר הילוכים, ותא איחסון גדול עם מכסה נגלל. המושבים נוחים ונעימים, עם כיוונונים מקובלים אבל ידנית.

לנירו מעולם לא היה חסר מקום מאחור הודות לבסיס גלגלים של 2.7 מטר, אבל עכשיו עם תוספת הגובה התחושה הפנימית היא של רכב מרווח מאוד, וזו לא רק תחושה. לרווחת הנוסעים מאחור יש גם פתחי מיזוג, וידיות אחיזה פנימיות ממש מאחורי המושבים הקדמיים לטובת סיוע לכניסה למי שמתקשה. תא המטען שימושי בנפח 397 ליטר, אבל אם מסירים את הכיסוי הנגלל ומשתמשים בכל הגובה מתקבל תא מטען נדיב למדי. אם משכיבים את המושבים האחוריים מתקבל תא מטען בנפח מסחרי לחלוטין של 1497 ליטר.

ההנעה חשמלית כמובן עם מנוע חשמלי בהספק של 204 כ"ס ומומנט של 40.3 קג"מ. לנירו ארבעה מצבי נהיגה – אקו +, אקו, נורמל וספורט. סוללת הנירו החשמלית בקיבולת 64Kwh והטווח המוצהר עומד על 427 ק"מ. לא הצלחתי למצוא נתון רשמי של קצב טעינה של הנירו פלוס החשמלי, אז בטעינה הביתית AC לפי קצב הטעינה ראיתי בבית מדובר ב 11Kw ואילו בטעינת DC מהירה, אני משער שמדובר בקצב של כ 60Kw .

עכשיו תשכחו מכל המראה החיצוני של הרכב כי הוא נוסע נפלא. המנוע החזק המספק 204 כ"ס, והמומנט המרשים עושים את הנסיעה בנירו למהירה מאוד. עם ההתמקמות במושב הנהג ההתמצאות במתגים השונים אינטואיטיבית, ולא מצריכה אפילו לא שניה של התארגנות. הנירו מבצע עקיפות במהירות בזק, ומספק תאוצות מרשימות מאוד. עם תאוצה רשמית של 7.8 שניות מ 0 ל 100 קמ"ש, כל לחיצה על הדוושה מטיסה אתכם ואת הנירו האגרסיביות. בחירה במצב נהיגה 'ספורט' מביאה ל'פרפור' גלגלים בכל לחיצה על הדוושה, בצירוף לוחמת הגה לא מבוטלת. משהו בנירו פלוס לא סורס עד הסוף, והוא מספק חדוות נהיגה ופרצי צחוק, שהם כל-כך לא מצופים מרכב שנראה גמלוני משהו, כמו הנירו פלוס. זה דבר אחד להסתכל על הרכב מבחוץ, ודבר אחר לגמרי לנהוג בו.

צריכת החשמל הרשמית של הנירו פלוס החשמלי עומדת על 16.6Kwh ל 100 ק"מ או 6 ק"מ לקוט"ש. צריכת החשמל בפועל היתה מעט גבוהה מכך, ועמדה על 5.8 ק"מ לקוט"ש דבר שמביא את הנירו לטווח של 370 ק"מ, אבל אם אני לוקח בחשבון את סגנון הנהיגה, והמהירות בה הנירו פלוס הזה עברה כמה מאות ק"מ במהלך ימי המבחן, אני משער שבקלות ניתן יהיה להגיע עם הנירו לכ 400 ק"מ ריאליים לחלוטין.

בהיבטי בטיחות הנירו פלוס החשמלית מצוידת בכל מה שצריך והכרחי, אבל זה עדיין קליק אחת מתחת למקובל היום, ומפרט הבטיחות מסגיר את הגיל. הנירו פלוס החשמלית מצוידת בבלימה אוטונומית, תיקון סטיה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, עם זאת ציון איבזור הבטיחות שהיא מקבלת עומד על 4 בלבד.

מחיר הנירו פלוס החשמלית עומד על 200.0 אש"ח, עם עודף של 100 ₪. המחיר הזה מביא אותה לסביבת תחרות בה היא לא יכולה להיחשב לאטרקטיבית, כאשר מתחרות מהמובילות בשוק נמכרות בכ- 20.0 אש"ח פחות, ובתוספת מחיר לא גדולה כבר אפשר להיכנס לליגה של הגדולות באמת.

לנירו פלוס החשמלית שני חסרונות עיקריים – העיצוב השוני במחלוקת והמחיר. אם התגברתם על העיצוב, תתקשו מאוד להשתכנע שהנירו פלוס החשמלית אכן שווה 200.0 אש"ח, ולכן טוב יעשה היבואן אם יפחית את מחיר המחירון ככל הניתן, ולא רק יתעדף הנחות לרוכשים או לחברות ליסינג. בשוק הליסינג, מעבר למחיר השכירות החודשית, מחזיק הרכב עשוי לשלם שווי שימוש. פער המחיר של הנירו החשמלית בהשוואה לחלק מהמתחרות מביא לפער של כ 750 ₪ בשווי השימוש. הפער הזה ימנע מזכאים לרכב מהעבודה לבחור בנירו פלוס החשמלית, בהינתן אלטרנטיבות ראויות זולות משמעותית.

תגובות גולשים

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן