טיול נהיגה בצפון איטליה
כבישים מאתגרים, נופים מהממים, ומאות קילומטרים של נהיגה. מומלץ!

נסיעה קצרה לסופ"ש במילאנו היא הזדמנות נפלאה לצאת מהעיר היפהפיה הזו, ולהנות מהנופים מהיפים בעולם. כאן, אני מציע לכם מסלול נהיגה ונופים, אתם כמובן מוזמנים לעשות שינויים.

דיסקליימר חשוב ביותר, אתם אנשים בוגרים, קבלו החלטות שקולות. אם הדרך ארוכה מדי – קצרו אותה. אם אתם עייפים – עצרו לנוח. אם אתם לא בטוחים ביכולות הנהיגה שלכם – אל תתחילו. אתם בחופשה, ובחופשה נוטים לשחרר קצת. אלכוהול והמסלול הזה לא הולכים יחד, ולא הולכים יחד בכלל עם נהיגה רגילה או מאתגרת. סעו בזהירות ולפי החוקים. הדרך מלאה בניידות משטרה ומכמונות מהירות. האיטלקים נהגים מוכשרים מאוד. אתם תשכרו את פאר היצירה המוטורית המודרנית, ובכבישים מפותלים תעקוף אתם קשישה חביבה עם פיאט פנדה דור ראשון. שימו את האגו בצד. תנו לה / למקומיים לעקוף. הם נהגים משמעותית יותר טובים מכם.

כמה ימים מתוכננים במילאנו מביאים אותי להחליט שאני שוכר רכב ליום טיול מנותק מהקבוצה שאני עימה. בדיקה קצרה באינטרנט, ומוזמנת פיג'ו 508 סטיישן. כמובן שלא קיבלתי אותה אלא את הסופרב סטיישן המתוארת כאן. הציעו לשדרג למרצדס E קלאס סטיישן ללא תוספת עלות, אבל החלטתי למען הרלוונטיות לאתר, להישאר עם הסופרב לקול מחאות שותפי לטיול.

ההגדרות במערכת הניווט – ללא כבישי אגרה. מראש התכנון היה לעלות לכבישים צדדיים בהרים ולא לתפור קילומטראז בכבישי אגרה.

התכנית המקורית היתה לעלות לעבר מעבר סטלביו המוכר בכל העולם, אבל בדיקה בגוגל העלתה שעקב השלגים הוא סגור. ההחלטה היתה לעשות מסלול בתא שטח אחד נמוך יותר, וגם בו נרשמו אזהרות שעקב מזג האוויר חלק מהכבישים עלולים להיות חסומים.

אציין כי את הטיול ביצענו באמצע נובמבר. תנאי מזג האוויר והשלגים היו כאלה שחייבו נהיגה איטית וזהירה.  אני משער שסיבוב דומה מאפריל ועד אוקטובר יביא אתכם לנופים מדהימים ביופיים, אך כנראה ללא השלג.

היציאה ממילאנו לכיוון Monticello על כביש Sp51 . משם ממשיכים אל עבר (Sp51 ) lecco

מלקו ממשיכים על כביש SP62    אל עבר  Bellano. ממשיכים אל עבר Plantedo על כביש Sp72, ומשם אל עבר Sondrio  על כביש Ss38.

עצירות לצילום האגמים והנופים המרהיבים הן הכרח, ומכיוון שאף אחד לא רודף אחריכם, שלבו עצירות ככל שאתם רוצים.

מ Sondrio המשיכו על כביש Ss39 אל עבר Edolo.

כשאתם על כביש Ss39  ודאו כי אתם בדרך ל APRICA. ראשית הדרך לשם יפהפיה וכייפית לנהיגה, שנית מדובר בעיירת נופש וסקי. באפריקה אתם מוזמנים להיכנס לבית קפה שנקרא ברבש

 ( Barbasch, via valtellina 35, Aprica )  ולמרות השם המזרח תיכוני, אין שום קשר. הייתי שמח לספר לכם שאכלנו שם ממעשה ידיה להשתבח של בעלת הבית, אבל לא. לצד קפה הפוך מצוין הגישו לנו עוגיות טעימות אך סטנדרטיות.

מ Edolo עברו לכביש  Ss42  אל עבר Cles. גם בכביש זה צפויות לכם חוויות ותצפיות מרהיבות, וודאו שאתם עוברים דרך Passo del Tonale . אנחנו הגענו כשמסלולי הסקי היו מלאים בשלג, וכמעט ללא מטיילים. מפלסות השלג עבדו במרץ לפנות את הכניסות לחנויות ולאתרים.

לאחר ק"מ רבים, תעברו לכביש Ss43  אל עבר Cles. כשאתם ממש בכניסה ל Cles עצרו שניה והביטו אחורה ולשמאל. לפניכם ייפתח נוף מדהים של כרמים ומטעים לאורך קילומטרים רבים של נוף.

המשיכו על כביש Ss43 אל עבר Maso Milano . אל תתבלבלו עם מילאנו העיר. אתם רחוקים ממנה מאות ק"מ. הציבו בתוכנת הניווט את היעד Molveno  וודאו שאתם על כביש Ss421. נסיעה על גדול אגם Molveno אל עבר Ponte Arche, עדיין על כביש Ss421. עברו לכביש Ss237 אל עבר Tione di Trento.

סיכוי סביר שבזמן שתגיעו Tione יהיו כבר שעות דימדומים או ערב. קחו זאת בחשבון.

המשיכו עם כביש Ss237  עד Lodrone המשיכו עוד מעט, ופנו ימינה חזק לכביש Sp669 לכיוון Bagolino. המשיכו עם הכביש, שהופך להיות מפותל מאוד, ובשלב מסויים תפנו שמאלה לכיוון Collio

לכביש Sp345. המשיכו על כביש זה עד Ponte zanano.

זה בדיוק הזמן לעצור ולחשוב. אתם כבר לפחות אחרי כ 12 שעות נהיגה רצופה. שימו בוויז חזרה למילאנו, עם או בלי כבישים מהירים, ולכו לישון. עבר עליכם יום נהיגה של מאות ק"מ, הגיע הזמן לנוח.

בכל נקודת זמן בטיול, לפי החלטתכם, אתם יכולים להחליט ש'די ומספיק', ולשנות כיוון לעבר מילאנו או לעצור בבית מלון בדרך למנוחה, ולהמשיך מחר.

מקווה שתיהנו.

נסעתם? טיילתם?שתפו אותנו בחוויות 

תגובות גולשים

כתיבת תגובה

לקריאת תגובות ולכתיבת תגובה

הפוסטים הנצפים ביותר

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?

תנאי השימוש באתר

ברוכים הבאים לאתר car-pad, מקווה שתמצאו בו מידע מועיל ומעניין. השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו מעיד על הסכמתכם לתנאים אלו. אנא קראו לעומק את התנאים.

כללי השימוש באתר ובתכנים המופיעים בו חלים על כל אמצעי המאפשר גלישה לאתר ותכניו – מחשב, מכשיר סלולרי, טאבלט, טלוויזיה חכמה וכל אמצעי אחר.

התנאים שלהלן רשומים מטעמי נוחות בלשון נקבה, אבל מתייחסים גם אליכם, הזכרים.

כללי השימוש

הנך ראשית להשתמש באתר ובתכניו לצרכים פרטיים בלבד. שימוש לכל צורך אחר מחייב הסכמה בכתב מבעלי האתר. אין להעתיק תכנים מהאתר בשום צורה של מדיה. ניתן להשתמש בקישורים המופיעים בו לצורך קישור במדיות חברתיות.

אין להעתיק מהאתר מידע לצורך פרסומו באמצעים אחרים תוך הסוואת מקור המידע. רוצה לשתף – השתמשי בקישורים המופיעים.

אין לקשר לאתר כל תכנים גזעניים, פוגעניים, סקסיסטיים, פורנוגרפיים, או כאלה המעודדים לפעולה המנוגדת לחוקי מדינת ישראל.

שימוש בתגובות באתר יעשה בצורה מכובדת ומכבדת. אנו מרשים לחלוק על דעתנו, אך כל ביטוי או שיח שנראה בו משום פגיעה או תגובה לא הולמת יימחק ללא כל אזהרה או הסבר.

האתר לא יישא באחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מקישור לתכנים שבו.

אין להפעיל או לאפשר להפעיל כל קישור לתוכנה זדונית או רובוט מכל סוג שהוא לצורך חיפוש או איחזור מידע מהאתר.

פרסמו אצלנו

בעלי עסקים, מנהלי פרסום ושיווק – תודה שבאתם!
אשמח לארח את פעילותכם העסקית ולחשוף את הצעותיכם לגולשי האתר בבאנרים השונים. אני לא אעסוק באיסוף לידים, במכירת תוכן או במכירת רשימות גולשים רשומים, יש מספיק אתרים שעוסקים בכך ואין לי רצון לעסוק בפעילות זו. האתר יהיה פלטפורמה עבור קוראים המתעניינים במכוניות ללמוד מעט יותר על הרכב הבא שלהם, בין אם מדובר במשפחתית, בספורטיבית או ברכב שטח קשוח לצלוח נהרות ואגמים.
לפרסום באתר אנא השאירו שם וטלפון ואתקשר בהקדם.

להתראות,
יואב

רוצה לדעת כשמתפרסם
פוסט חדש?
דילוג לתוכן